Juniorzy pieczętują Mistrzostwo Śląska
7 czerwca 2017

Górale ograli MSPN Górnik Zabrze 7:0 pieczętując Mistrzostwo Śląska w sezonie 2016/2017. Wszystko to 10 lat po historycznym awansie do Śląskiej Ligi Juniorów.

Choć juniorzy starsi Podbeskidzia tytuł Mistrza Śląska zapewnili sobie już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, ani myśleli spuszczać z tonu. W 29. serii gier pokonali wicelidera Ruch Chorzów S.A. 4:0, zaś w kończącej sezon 30. kolejce zwyciężyli 7:0 w starciu z MSPN Górnikiem Zabrze.

Dzięki tej wygranej zespół Pawła Łosia utrzymał 12 punktową przewagę w tabeli, legitymując się okazałym dorobkiem 82 punktów (27 wygranych, 1 remis i 2 porażki), a także bilansem bramkowym 114:17! Biorąc pod uwagę, że pierwszy w historii TS Podbeskidzia awans do Śląskiej Ligi Juniorów Starszych miał miejsce w sezonie 2006/2007, walka Górali o tytuł Mistrza Śląska trwała 10 lat.Teraz podopieczni trenera Pawła Łosia mogą skoncentrować się na meczach barażowych o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Zmierzą się w nich ze zwycięzcą grupy Kujawsko-Pomorskiej, gdzie w chwili obecnej z trzypunktową przewagą lideruje CWZS Bydgoszcz. Ostatnia seria spotkań w najbliższą sobotę 10 czerwca.

Mecze barażowe, których stawką będzie promocja do CLJ zostaną rozegrane w dniach 17 i 25 czerwca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej.

fot. komorowice.pl


Nowości

Wakacje z Podbeskidziem od najbliższej środy!

Gramy w Ekstraklasie!

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycjeArchiwum