Rocznik 2006 po wizycie u Łukasza Piszczka
5 czerwca 2017

Korzystając z pauzy wynikającej z terminarza rozgrywek ligi okręgowej młodzików, rocznik 2006 wystąpił w Turnieju o Puchar Łukasza Piszczka w Goczałkowicach.

V edycja Turnieju o Puchar Łukasza Piszczka zgromadziła osiem zespołów z rocznika 2006. Obok gospodarzy UMKS-u Goczałkowice-Zdrój, a także BBTS-u Podbeskidzie Bielsko-Biała wystąpiły także zespoły Iskry Pszczyna, Akademii Piłkarskiej Juventus Piekary Śląskie, Szkółki Piłkarskiej 21 Łąka, Szkółki Piłkarskiej Brzeszcze, Uranii Ruda Śląska, a także Trójki Czechowice – Dziedzice.

W rozgrywkach grupowych młodzi Górale ulegli 0:1 drużynie z Brzeszcz, tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania. W drugim pojedynku zawodnicy BBTS-u rozprawili się z Trójką Czechowice, a w meczu o wyjście do półfinałów musieli uznać wyższość Uranii Ruda Śląska.

Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie, w pojedynku o V miejsce bielszczanie zmierzyli się z pszczyńską Iskrą, która w tym spotkaniu wykazała się lepszą skutecznością i gracze Podbeskidzia zakończyli rywalizację na szóstej pozycji.

Bez wątpienia tego dnia nie wynik był najważniejszy, a zebrane cenne doświadczenie, a także obecność na murawie goczałkowickiego Orlika Łukasza Piszczka, który rozdawał autografy, a także pozował do zdjęć z młodymi zawodnikami.

BBTS Podbeskidzie zagrał w składzie: Bartłomiej Tylus - Jakub Brotoj, Krzysztof Radoń, Piotr Dyczek, Kacper Brzeziński, Eryk Janiso, Oskar Klaczek, Karol Rzymek, Bartłomiej Pilich, Karol Sułek. Trener Tomasz Kropidło

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Szkółka Piłkarska 21 Łąka
2. UMKS Goczałkowice – Zdrój
3. Urania Ruda Śląska
4. Szkółka Piłkarska Brzeszcze
5. Iskra Pszczyna
6. BBTS Podbeskidzie Bielsko – Biała
7. Trójka Czechowice – Dziedzice
8. Akademia Piłkarska Juventus Piekary Śląskie

fot. Paweł Kanik / gosir.goczalkowicezdroj.pl


Nowości

Mecz kolejki w trampkarzach

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!Archiwum