Nowy trener, nowe nadzieje
25 listopada 2021

Przed obecnym sezonem rolę pierwszego szkoleniowca zespołu Podbeskidzia r.2005 objął były zawodnik naszego klubu- Konrad Kuder.

 

 

Zespół juniorów Podbeskidzia rywalizował w minionej rundzie w III Wojewódzkiej Lidze Juniorów B1, jednak apetyty zespołu są zdecydowanie większe. Trener Konrad Kuder odpowiedział nam na kilka pytań dotyczących pracy z zespołem, jak i wyzwań stawianych sobie i drużynie na najbliższy czas.

1. Przejęcie nowego zespołu zawsze jest pewnym wyzwaniem. Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy z drużyną juniorów?

Tak, to zdecydowanie duże wyzwanie, jednak jestem taką osobą, że wyzwania mnie bardzo motywują, więc od początku byłem pozytywnie nastawiony do powierzonej mi misji z celem wykonania solidnej pracy. Po tych pierwszych kilku miesiącach mogę jasno stwierdzić, że widać efekty naszej pracy na treningach. Drużyna wygląda lepiej w każdym aspekcie boiskowym. Wpływ na to ma na pewno duże zaangażowanie do treningów ze strony chłopaków, którzy na każdej jednostce dają z siebie "maksa" i chcą podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

2. Jakie cele postawiłeś przed drużyną w minionej rundzie i czy udało się je zrealizować?

Cel nadrzędny, to niewątpliwie wygranie ligi i awans o ligę wyżej. Niestety przegraliśmy walkę o zwycięstwo z KP GKS-em Tychy, jednak ten cel pozostaje nadal i będzie na pewno nam przyświecał w drugiej rundzie. Drugim celem była poprawa gry oraz funkcjonowania drużyny i, tak jak już wspomniałem, ten cel zrealizować się nam udało. Widzą to również inni trenerzy, co pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku, a dla nas wszystkich jest to kolejny "motywacyjny kop" do dalszej ciężkiej pracy.

3. Jak oceniasz rozwój indywidualny zawodników w minionym okresie?

Staram się mocno rozwijać chłopaków w działaniach indywidualnych. W końcu często w meczu to właśnie te działania jednostek pomagają w kluczowych momentach przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, dlatego dużo pracujemy nad pojedynkami czy małymi grami, gdzie jest duży wkład indywidualny. Efekty są widoczne również gołym okiem, co przekłada się później przez pryzmat całego spotkania.

4. W kontekście piłki seniorskiej, czy są w drużynie zawodnicy mający perspektywę gry na poziomie zawodowym?

Tak, jest kilku zawodników, którzy mają ogromny potencjał. Uważam, że na ten moment jest już spokojnie 4-5 zawodników, którzy mogliby powoli wchodzić w seniorskie buty i rywalizować z najlepszymi. Oczywiście wymaga to dalej ciężkiej i solidnej pracy na treningach, by doszkalać swoje umiejętności. Liczę, że któryś z moich chłopaków z czasem zacznie się przebijać do drugiego zespołu, a być może w późniejszym czasie i do pierwszego.

5. Jesteś świeżym absolwentem kursu trenerskiego UEFA A. Które aspekty w nowoczesnej piłce nożnej uważasz za najważniejsze?

Uważam, że jednym z ważniejszych aspektów dzisiejszej piłki nożnej jest szeroko rozumiane rozumienie gry oraz inteligencja piłkarska, co wpływa na odpowiednią decyzyjność i antycypacje sytuacji boiskowych przez zawodników. Do tego dochodzi dobre przygotowanie motoryczne i mamy piłkarza kompletnego.


Nowości

Szczęśliwego Nowego Roku!

Odszedł Grzegorz Więzik

Wesołych Świąt!

Ostatni dzień w szkole

Zagraj w Podbeskidziu!

Mikołajki z PodbeskidziemArchiwum