18 do zera w urodziny Trenera!
29 maja 2017

Zespół juniorów starszych Podbeskidzia rozbił na własnym terenie rówieśników z Jastrzębia. Ta wygrana dała Góralom triumf w I lidze wojewódzkiej!

Spotkanie 28. kolejki I ligi wojewódzkiej, w którym zespół Podbeskidzia podejmował SP MOSiR Jastrzębie rozpoczęło się od gola Szymona Królaka już w trzeciej minucie. Kiedy kwadrans później Damian Oczko zdobył drugiego gola, a chwilę później na listę strzelców wpisali się Kacper Gach i ponownie Królak, pewne było, że mecz zakończy się kanonadą Górali. I faktycznie, jeszcze przed przerwą pomiędzy 38 a 45 minutą bielszczanie pokonali bramkarza gości aż pięciokrotnie.

Podopieczni trenera Pawła Łosia nie zatracili skuteczności również po przerwie. Strzelanie w drugiej odsłonie rozpoczął Filip Matuszczyk, a na sześć minut przed końcowym gwizdkiem wynik meczu na 18:0 ustalił zdobywca sześciu bramek – Damian Oczko.

Zwycięstwo w takich rozmiarach było o tyle cenne, że zapewniło Góralom triumf w I lidze wojewódzkiej na dwie kolejki przed końcem sezonu (w derbach Chorzowa drugi w tabeli Ruch przegrał 2:3 ze Stadionem Śląskim i traci w tej chwili dziewięć punktów). Tym samym gracze Podbeskidzia zapewnili sobie udział w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów, w którym zmierzą się z przedstawicielem woj. Kujawsko-Pomorskiego.

Kolorytu całej otoczce niedzielnego spotkania z pewnością dodaje fakt, że w dniu meczu z zespołem z Jastrzębia urodziny obchodził… trener Paweł Łoś. Z pewnością to jego najbardziej ucieszyło to cenne zwycięstwo.

W 29. Kolejce pewne mistrzostwa TS Podbeskidzie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem Ruchu Chorzów S.A. w niedzielę 4 czerwca o godzinie 11:00.

TS Podbeskidzie – MOSiR Jastrzębie 18:0
Bramki: Oczko (sześć), Gach (trzy), Matuszczyk (trzy), Królak (dwie), Bukowczan (trzy),Sobczak

Skład:  Felsch (46. P. Riabowski) - Gutowski (75. Pindera), Sobczak, Powała, Kryger (46. Pawlus), Bury (46. Koczur), Matuszczyk, Stanclik, Gach (46. Bukowczan), Oczko, Królak (46. Kwaśny). Trener Paweł Łoś

fot. komorowice.pl


Nowości

Wakacyjne plany młodych Górali

Wygrana juniorów na zakończenie sezonu 2018/2019

Sobota i niedziela na boiskach - 15-16 czerwca

Rozkład jazdy – 15-16 czerwca

Ligowy tydzień – 11-14 czerwca

Mateusz Mędrala powołany na LAMOArchiwum