18 do zera w urodziny Trenera!
29 maja 2017

Zespół juniorów starszych Podbeskidzia rozbił na własnym terenie rówieśników z Jastrzębia. Ta wygrana dała Góralom triumf w I lidze wojewódzkiej!

Spotkanie 28. kolejki I ligi wojewódzkiej, w którym zespół Podbeskidzia podejmował SP MOSiR Jastrzębie rozpoczęło się od gola Szymona Królaka już w trzeciej minucie. Kiedy kwadrans później Damian Oczko zdobył drugiego gola, a chwilę później na listę strzelców wpisali się Kacper Gach i ponownie Królak, pewne było, że mecz zakończy się kanonadą Górali. I faktycznie, jeszcze przed przerwą pomiędzy 38 a 45 minutą bielszczanie pokonali bramkarza gości aż pięciokrotnie.

Podopieczni trenera Pawła Łosia nie zatracili skuteczności również po przerwie. Strzelanie w drugiej odsłonie rozpoczął Filip Matuszczyk, a na sześć minut przed końcowym gwizdkiem wynik meczu na 18:0 ustalił zdobywca sześciu bramek – Damian Oczko.

Zwycięstwo w takich rozmiarach było o tyle cenne, że zapewniło Góralom triumf w I lidze wojewódzkiej na dwie kolejki przed końcem sezonu (w derbach Chorzowa drugi w tabeli Ruch przegrał 2:3 ze Stadionem Śląskim i traci w tej chwili dziewięć punktów). Tym samym gracze Podbeskidzia zapewnili sobie udział w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów, w którym zmierzą się z przedstawicielem woj. Kujawsko-Pomorskiego.

Kolorytu całej otoczce niedzielnego spotkania z pewnością dodaje fakt, że w dniu meczu z zespołem z Jastrzębia urodziny obchodził… trener Paweł Łoś. Z pewnością to jego najbardziej ucieszyło to cenne zwycięstwo.

W 29. Kolejce pewne mistrzostwa TS Podbeskidzie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem Ruchu Chorzów S.A. w niedzielę 4 czerwca o godzinie 11:00.

TS Podbeskidzie – MOSiR Jastrzębie 18:0
Bramki: Oczko (sześć), Gach (trzy), Matuszczyk (trzy), Królak (dwie), Bukowczan (trzy),Sobczak

Skład:  Felsch (46. P. Riabowski) - Gutowski (75. Pindera), Sobczak, Powała, Kryger (46. Pawlus), Bury (46. Koczur), Matuszczyk, Stanclik, Gach (46. Bukowczan), Oczko, Królak (46. Kwaśny). Trener Paweł Łoś