Zwycięstwo zespołu "rezerw"
23 sierpnia 2021

Druga drużyna Podbeskidzia wywalczyła drugie zwycięstwo w IV Lidze Śląskiej. Debiutanckie trafienie w piłce seniorskiej zanotował 15-letni Bartosz Bieroński.

W swoim drugim meczu w II grupie IV Ligi Śląskiej druga drużyna Podbeskidzia podejmowała na stadionie przy ul. Młyńskiej "rezerwy" Piasta Gliwice. Mecz od początku toczył się w szybkim tempie, a obydwie drużyny starały się prezentować nowoczesny, kombinacyjny futbol. Skuteczna gra obronna zespołów sprawiła jednak, że w pierwszym kwadransie kibice nie zobaczyli bramek. Ten stan zmienił się już dwie minuty później, kiedy to Górale wyprowadzili szybki atak zakończony precyzyjnym uderzeniem Bartosza Bierońskiego tuż przy dalszym słupku bramki gości. Była to pierwsza bramka 15-latka w oficjalnych rozgrywkach seniorskich.

Na drugą połowę spotkania goście wyszli z mocnym postanowieniem odwrócenia losów meczu. To nastawienie przyniosło oczekiwany efekt, gdyż po dwudziestu minutach gry wynik brzmiał 1-2. To z kolei zmotywowało bielszczan do przyspieszenia swoich poczynań, w czym pomogły dokonywane przez trenera Dariusza Kołodzieja zmiany. Z bardzo dobrej strony pokazał się wprowadzony w drugiej połowie Filip Laskowski, który wykazał się wysoką skutecznością. Najpierw sprytnym strzałem z pola karnego, a następnie wykorzystując rzut karny po faulu na Tomaszu Górkiewiczu ustalił on wynik meczu na 3-2 dla Podbeskidzia.