Akademie Klasy Ekstra za nami!
7 czerwca 2021

Za nami kolejna odsłona turnieju Akademie Klasy Ekstra, w którym udział wzięły zespoły młodzieżowe z naszego regionu.

 

 

 

Turniej już po raz drugi odbył się w Jasienicy, na znakomicie przygotowanych obiektach lokalnego klubu sportowego- LKS Drzewiarz. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych, w dwóch różnych formatach. W turnieju U9 do rywalizacji przystąpiło 14 5-osobowych zespołów podzielonych na dwie grupy. W meczu uczestniczyło jednocześnie po trzech zawodników z każdej z drużyn, jednak gdy jeden z zespołów uzyskał trzybramkową przewagę, zespół przegrywający mógł wprowadzić kolejnego zawodnika. Gra toczyła się na 4 bramki w znanej już formie turniejowej pod nazwą funino.

W turnieju jedenastolatków wystąpiło 7 zespołów, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym” w składach 7-osobowych, a gra toczyła się na boiskach o wymiarach 60x40m. W rolę sędziów wcielili się zawodnicy zespołów juniorskich Podbeskidzia, którzy znakomicie wywiązywali się z sędziowskich obowiązków. Podobnie jak postawa sędziów, poziom sportowy był wysoki, a kilku spośród młodych graczy wykazało umiejętności godne przyszłych ekstraklasowiczów. 

Wyniki meczów nie były najważniejszą kwestią tego dnia, jednak jak to zwykle bywa, każdy mecz był niezwykle zacięty i wszystkie zespoły ze wszystkich sił dążyły do zwycięstwa. Znakomita oprawa i organizacja turnieju w połączeniu ze znakomicie przygotowanymi obiektami sprawiły, że turniej na długo zapadnie w pamięci jej uczestników. Mamy też nadzieję, że turniej dedykowany akademiom klubów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej wróci na Podbeskidzie już niedługo i Akademie Klasy Ekstra znów zagoszczą pod Klimczokiem.


Nowości

Gramy w weekend 18-19.09.2021r.

Zagraj w Podbeskidziu!

Gramy w weekend 11-12.09.2021r.

Jakub Bieroński zagrał w reprezentacji

Weekend z gradem goli

Środowe granie akademiiArchiwum