Udana inauguracja w I Lidze Juniorów A1
16 marca 2021

W swoim pierwszym meczu po zimowej przerwie Górale zanotowali cenne zwycięstwo nad drużyną z Katowic.

Od pierwszych minut pojedynek Górali z drużyną GKS-u Katowice był niezwykle zacięty i wyrównany. Sytuacja zmieniła się nieco w drugiej odsłonie, kiedy to czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników katowickiej drużyny. Bielszczanie wzorowo wykorzystali grę w przewadze i trzy cenne punkty pozostały pod Klimczokiem. Trener zespołu, Mateusz Gazda, podkreślił jednak, że nie był to łatwy pojedynek dla jego podopiecznych.

Trener Mateusz Gazda:

"To był bardzo trudny mecz. Wiedzieliśmy, że GKS postawi nam bardzo trudne warunki, wiedzieliśmy, że grają na dwójkę napastników i byliśmy na to przygotowani. Byliśmy też przygotowani na pressing na trójkę obrońców, dlatego dobrze to wyglądało, jeśli chodzi o atak na połowie przeciwnika, więc tutaj te założenia, które ustaliliśmy przed meczem, zostały w stu procentach zrealizowane. Nie ukrywam, że w pierwszej odsłonie meczu na połowie przeciwnika mieliśmy pewne problemy, ale na szczęście świetna akcja Szymona Lizaka i Miłosza Krupy zakończyła się bramką tego ostatniego i do przerwy to my wygrywaliśmy 1-0. W przerwie meczu mobilizowałem zawodników do lepszej komunikacji i większej mobilności, jednak na początku drugiej połowy w nasze poczynania wdarła się pewna niefrasobliwość i straciliśmy bramkę na 1-1, jednak to się zdarza, to jest gra błędów. Po czerwonej kartce dla zawodnika z Katowic opanowaliśmy sytuację na boisku, sfinalizowaliśmy dwie dogodne sytuacje i wygraliśmy mecz. Jeśli chodzi o indywidualne oceny zawodników, to chciałbym wyróżnić Miłosza Krupę, który zdobył dwie bramki, a także Cypriana Pawlickiego, który wszedł z ławki rezerwowych i miał dwie asysty, więc cieszy to, że zawodnicy rezerwowi dają także jakość."