Roszady w sztabie juniorów
12 marca 2021

W trakcie okresu przygotowawczego funkcję pierwszego trenera zespołu juniorów A1 przejął trener Mateusz Gazda.

 

 

W związku z nominacją Dariusza Kołodzieja na stanowisko pierwszego trenera czwartoligowych rezerw Podbeskidzia, funkcję opiekuna juniorów starszych objął jego dotychczasowy asystent- Mateusz Gazda. Tuż przed inauguracją rozgrywek w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów A1 przeprowadziliśmy z nim rozmowę.

 

Jak przebiegały przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2020/21?

 

Przygotowania w większości przebiegały pod okiem trenera Dariusza Kołodzieja, a ja z tytułu funkcji drugiego trenera, również pomagałem i odpowiadałem za przygotowanie drużyny, jednak jeszcze do niedawna pierwszym trenerem zespołu był trener Kołodziej.

 

Jak przyjąłeś nominację na funkcję pierwszego trenera? Była to dość nieoczekiwana zmiana.

 

Tak jak zostało to powiedziane, było to dość nieoczekiwane rozwiązanie, ale tutaj w akademii każdy z trenerów jest przygotowany na to, aby poprowadzić każdy z zespołów, nawet w takich niespodziewanych sytuacjach. Ja jestem związany z tą drużyną od pewnego czasu, znam tych chłopaków, gdyż trenuję ich już trzeci sezon, tak więc przejęcie tego zespołu przeze mnie było taką naturalną rzeczą. Wiem na co stać tą drużynę, wiem czego brakuje i nad czym należy pracować, tak więc jest to naturalne, że to właśnie ja przejąłem ten zespół.

 

Jakie cele stawiasz sobie i drużynie i na nadchodzącą rundę?

 

Głównym celem jest rozwój jednostek, aby ci zawodnicy trafiali do drugiej drużyny, a następnie do pierwszej drużyny klubu. Celem drugorzędnym, choć także istotnym, jest osiąganie jak najlepszych wyników w lidze, co powinno być efektem pracy wykonanej z zawodnikami w ostatnich miesiącach. Wydaje mi się, że możemy powalczyć o najwyższe cele, a minimum na tą rundę to pierwsza piątka.

 

Czy widzisz zawodników, którzy w najbliższym czasie mogliby z sukcesem zaprezentować się w piłce seniorskiej?

 

Piłka nożna jest tak nieprzewidywalna, że nawet zawodnik, który w danej chwili nie wybija się w sposób znaczący, w krótkim odstępie czasu może poczynić duże postępy. Takim przykładem może być Kacper Kostorz, który dopiero po przejściu do drugiej drużyny rozwinął się na tyle, że szybko został zauważony przez sztab pierwszej drużyny Podbeskidzia, gdzie wkrótce zadebiutował. U nas też jest grupa zawodników, która jest ściśle monitorowana przez trenera Dariusza Kołodzieja i po każdym meczu przeprowadzamy analizę występów tych zawodników. Z pewnością każdy zawodnik, który wykaże odpowiednią postawę w treningu i w meczach ligowych zostanie dostrzeżony.


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum