Juniorzy wracają do ligowej rywalizacji
11 marca 2021

Po okresie przygotowawczym na boiska ligowe powracają zespoły juniorskie. Przed pierwszym starciem o punkty o rozmowę poprosiliśmy trenera Wojciecha Sadloka.

 

- Jak przebiegły przygotowania zespołu juniorów młodszych (B1) do rozgrywek?

Przygotowania przebiegły bardzo dobrze. Zaliczyliśmy bardzo udany obóz na znakomicie przygotowanych obiektach w Szalowej w Małopolsce. Rozegraliśmy także kilka wartościowych sparingów, m.in. z Górnikiem Zabrze i GKS-em Katowice. Frekwencja na treningach była bardzo dobra i myślę, że wypełniliśmy wszystkie zaplanowane przed startem przygotowań założenia. Już nie możemy się doczekać inauguracji sezonu.

- Czy jesteś zadowolony z formy zawodników przed startem rozgrywek?

W moim odczuciu zawodnicy są w optymalnej formie. Udało nam się uniknąć poważniejszych kontuzji, w czym pomogły nam nowoczesne urządzenia pomiarowe, z których korzystaliśmy w trakcie trwania okresu przygotowawczego. Testy przeprowadzone w tym okresie wskazują, że forma zawodników była na fali wznoszącej, zatem z optymizmem przystępujemy do rozgrywek.

- Biorąc pod uwagę kreatywność trenerów w nowoczesnym futbolu, czy wprowadzasz nowości taktyczne, czy też pozostajesz wierny jednej wizji gry?

W trakcie trwania przygotowań poświęciliśmy sporo czasu na doskonalenie taktyki w ofensywie i defensywie. Skupiliśmy się na doskonaleniu rozwiązań, które już znamy i które funkcjonowały w poprzedniej rundzie. Przygotowaliśmy także kilka nowych rozwiązań, które będzie można zaobserwować w naszej grze. Chcę, aby moi zawodnicy byli kreatywni i radzili sobie w różnych sytuacjach boiskowych, niezależnie od ustawienia taktycznego. 

- Jakie cele stawiasz zespołowi w nadchodzącej rundzie?

Naszym celem jest grać jak najlepiej i realizować założenia jakie sobie postawimy w każdym meczu. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy. Nie zapominamy też o indywidualnym rozwoju zawodników gdyż chcę, aby poprzez dobrą grę w lidze B1 moi zawodnicy trafiali do drużyny juniorów starszych, a następnie do drugiej drużyny. Stały monitoring zawodników oraz dobra współpraca pomiędzy trenerami drugiej drużyny i zespołów juniorskich sprawia, że wyróżniający się gracze są dostrzegani i otrzymują szansę dalszego rozwoju, co wynika z ich wysiłku i postępów jakie czynią w grze.  

 

 


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum