Juniorzy starsi gotowi do wiosny
3 marca 2017

Pierwszym zespołem spośród drużyn młodzieżowych „Górali”, który wiosną wybiegnie na boisko, żeby walczyć o ligowe punkty, będą juniorzy starsi (1998/1999).

W trakcie minionego okresu przygotowawczego podopieczni Pawła Łosia rozegrali sześć gier kontrolnych, które zwieńczyła potyczka z czwartym w tabeli CLJ zespołem Piasta Gliwice (0:2) - Z wyniku nie jesteśmy zadowoleni, bo gramy po to, żeby wygrywać i zachować nasz styl. Mimo tego ostatni mecz kontrolny wypadł ciekawie. Dostrzegliśmy pewne nowe elementy, które skorygujemy przed zbliżającym się pierwszym meczem ligowym, a także utwierdziliśmy się jeśli chodzi o decyzje personalne na poszczególnych pozycjach. Kończący się okres przygotowawczy uważam za udany, bo zrealizowaliśmy założony plan. Rozegraliśmy wymagające gry kontrolne, które wiele nam pokazały. Zarówno drużyna, jak i nasi zawodnicy się rozwijają, a to jest najważniejsze – ocenia szkoleniowiec.

Do rundy rewanżowej zespół juniorów przystąpi w nieco zmienionym personalnie składzie. Szansę gry w tych rozgrywkach otrzymają wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2000. – Myślę, że nazwiska są zbędne, ale faktycznie kilku zawodników zostało w naturalny sposób zastąpionych na tych samych pozycjach przez ciężko pracujących, ciągle rozwijających się chłopaków – tłumaczy Łoś.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak skoncentrować się na rundzie rewanżowej. – Myślimy już tylko o lidze, efektywnej pracy, dalszym rozwoju zawodników oraz wyciąganiu trafnych wniosków. Uważam, że jesteśmy gotowi do podjęcia wyzwań jakie niesie za sobą nadchodząca runda – zapowiada trener Paweł Łoś, którego zespół  po rundzie jesiennej przewodzi tabeli I ligi wojewódzkiej, a wiosną stanie przed szansą walki o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

W pierwszym meczu piłkarskiej wiosny juniorzy starsi zmierzą się w niedzielę 5 marca w wyjazdowej potyczce przeciwko drużynie Polonii Bytom. Początek spotkania o godzinie 12:00.

Wyniki zimowych spotka kontrolnych drużyny juniorów starszych:

TS PODBESKIDZIE - Termalica BRUK – BET Nieciecza 3:1
Bramka: Emil Możdżonek, Daniel Stanclik, Filip Handy

TS PODBESKIDZIE - WISŁA Kraków (CLJ) 1:4
Bramka: Daniel Stanclik

TS PODBESKIDZIE - ODRA Wodzisław  1:1
Bramka: Szymon Królak

TS PODBESKIDZIE - PARASOL Wrocław 6:1
Bramki: Szymon Królak (dwie), Kacper Gach, Michał Bury, Kacper Kostorz, Filip Handy

TS PODBESKIDZIE - MAKSYMILIAN Cisiec (seniorzy kl. okręgowa) 3:1
Bramki: Filip Matuszczyk, Kacper Kostorz, Filip Handy

TS PODBESKIDZIE - PIAST Gliwice (CLJ) 0:2


Nowości

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycje

Rekrutacja do Akademii

Trwa rekrutacja do 3 klasy szkoły podstawowejArchiwum