Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!
11 września 2020

Ekstraklasowa załoga turniejowa znowu zawitała w Beskidach! Tym razem, na obiektach LKS Drzewiarz Jasienica, rywalizowali zawodnicy w kategoriach U10 oraz U11.

 

 

 

W czwartkowy, niestety nieco pochmurny dzień, kilkudziesięciu zawodników z naszego regionu wzięło udział w turnieju Akademie Klasy Ekstra. Impreza zorganizowana została przez Ekstraklasę S.A oraz TS Podbeskidzie przy współpracy z LKS Drzewiarz i gminą Jasienica. 
 
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – U10 oraz U11. W grupie starszej zespoły rywalizowały w dwóch, czterozespołowych grupach, z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy. Po niezwykle zaciętej rywalizacji,w czołowej czwórce imprezy znalazły się odpowiednio: Stadion Śląski Chorzów, Football Project Jasienica, GLKS Wilkowice oraz BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Stawkę uzupełniły drużyny UKS Kozy,Wisły Strumień, Football 4 Pro oraz UKS Sokół Wola.
 
W kategorii dziesięciolatków mecze rozgrywano w formie Funino. Zawodnicy w składach trzyosobowych rywalizowali na 4 bramki, a po zdobyciu gola następowała obowiązkowa wymiana zawodnika. Jak podkreślali szkoleniowcy, taka forma gry rozwija kreatywność, daje możliwość zdobywania wielu goli, a co za tym idzie, rozbudza w dzieciach pasję, chęć do rozwoju i uprawiania piłki nożnej. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy i , pomimo niesprzyjającej aury, z uśmiechami pożegnały się z tegoroczną edycją turnieju.
 
Uczestnicy turnieju Funino: BBTS Podbeskidzie, Kuźnia Ustroń, UKS Kozy, Stadion Śląski Chorzów, Wisła Strumień, UKS Sokół Wola, Football Project, CKS Piast Cieszyn
 
Dodatkową atrakcją podczas czwartkowych zmagań był turniej w dość egzotycznej dyscyplinie sportu, jaką jest teqball. Uczestnikami tego wydarzenia byli trenerzy oraz juniorzy akademii Podbeskidzia, którzy po raz pierwszy zetknęli się z grą przypominającą nieco popularną siatkonogę. W najlepszej trójce tych zmagań znaleźli się: trener Daniel Obracaj, Franciszek Liszka oraz Błażej Chwaja. Gościem specjalnym tego wydarzenia, a zarazem ambasadorem dyscypliny, był Adrian Duszak- wicemistrz świata w teqball. Wszystkie osoby zgromadzone tego dnia na obiektach w Jasienicy nie tylko mieli okazję obejrzeć mecz pokazowy tego znakomitego gracza, ale również sami spróbować swoich sił w przebijaniu piłki nożnej ponad siatką stołu, przypominającego wyglądem ten do tenisa stołowego. 
 
Już po raz drugi, po turnieju Ekstra Talent, który odbył się w Bielsku-Białej w sierpniu br., nasz klub wspólnie z Ekstraklasą zorganizował zawody dla najmłodszych. Na bielskim turnieju poprzeczka dla organizatorów postawiona została wysoko, jednak zarówno przed trzema tygodniami, jak i tym razem oprawa zawodów z pewnością spełniła oczekiwania uczestników, a pozytywne wrażenia na długo pozostaną w pamięci wschodzących gwiazd piłki nożnej, trenerów oraz rodziców. Niemała w tym zasługa opiekunów i wolontariuszy zaangażowanych w organizację imprezy, a także znanego z meczów reprezentacji Polski, czy też skoczni narciarskich DJ'a Ucho, który zadbał o znakomitą rozgrzewkę młodych piłkarzy, jak i świetne nastroje wszystkich uczestników imprezy.
 
Szczególne podziękowania należą się działaczom gminy oraz klubu- LKS Drzewiarz Jasienica, z prezesem Antonim Stańkiem oraz Damianem Zdolskim na czele. Dzięki ich wysiłkom, efektywnej współpracy, jak i prawdziwej życzliwości, zawody mogły odbyć się w znakomitych warunkach i na świetnie przygotowanych boiskach, co wspólnie podkreślali uczestnicy oraz organizatorzy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli kolejne okazje aby zagościć na kameralnym obiekcie w Jasienicy przy okazji organizacji podobnych turniejów. 


Nowości

Wygrana z młodzieżowym akcentem

Dariusz Kołodziej w sztabie Górali

Wesołych Świąt!

"W zespole jest duży potencjał"

Runda połowicznie udana

Udany wyjazd młodzikówArchiwum