Rezerwy młodzieżą stoją
3 września 2020

Druga drużyna Podbeskidzia, pod trenerskim okiem Adriana Oleckiego, w obecnych rozgrywkach IV ligi radzi sobie bardziej niż przyzwoicie.

 

Rezerwy Podbeskidzia występujące w drugiej grupie IV Ligi Śląskiej zajmują obecnie wysokie, trzecie miejsce w tabeli. Biorąc pod uwagę fakt, że o sile zespołu decydują zawodnicy w wieku młodzieżowca, a wielu z nich może nadal występować w rozgrywkach juniorskich, wynik ten należy uznać za obiecujący. Zapytaliśmy trenera zespołu, Adriana Oleckiego, jak ocenia pracę z zespołem i jakie cele stawia sobie na najbliższe miesiące.

Jak oceniasz postawę zespołu po pierwszych sześciu kolejkach ligowych?
 
-Ja staram się dzielić nasze mecze na pozytywne, czyli te gdzie angażujemy się w 100% i gramy wg założeń i ta takie w których nie realizujemy założeń i nie gramy tak jak chcemy. Wynik ma drugorzędne znaczenie. Patrząc na całokształt tej rundy jestem w miarę zadowolony.
 
Z każdym meczem młodzieżowcy nabierają większego doświadczenia w piłce seniorskiej. Czy jesteś zadowolony z ich postępów?
 
- Myślę że każdy z zawodników występujących w rezerwach rozwija się i gdybyśmy porównali poziom moich zawodników sprzed roku do obecnego to możemy być zadowoleni.
 
Podbeskidzie to klub całego regionu. Czy ten lokalny patriotyzm jak i przywiązanie do barw klubowych odgrywa istotną rolę w procesie kształtowania zawodnika?
 
- Uważam że jak najbardziej odgrywa rolę, zawodnicy przychodzący z BBTSu do drugiej drużyny są brani w pierwszej kolejności pod uwagę przy kształtowaniu kadry. Natomiast musimy pamiętać że młodość i przywiązanie do barw klubowych są punktem wyjścia w analizie przydatności danej jednostki, ale nie mogą być jedynymi atutami. Za tym musi iść określony potencjał i jakość.
 
Wychowankowie klubu, jak Bieroński, Sieracki, czy ostatnio Mroczko, radzą sobie całkiem dobrze na poziomie centralnym. Cz y w kolejnych miesiącach mogą dołączyć do nich kolejne nazwiska?
 
- Mój plan i ambicje są takie aby co najmniej jedna osoba z rocznika trafiała i zostawała na dłużej w kadrze pierwszego zespołu. Jeżeli to się stanie standardem to znaczy że zrobiliśmy ogromny krok do przodu. Jeżeli tych zawodników jest więcej tak jak z rocznika 2001, bo chcę zaznaczyć że Michał Batelt  jest pełnoprawnym członkiem 1 drużyny to jest to sytuacja rewelacyjna. W swojej głowie mam kolejne nazwiska, które uważam, że mogą być następnymi,ale zostawię te informacje dla siebie. Trzeba pamiętać, że nie ma takiego talentu, którego nie da się zmarnować. Chłopaki muszą twardo stąpać po ziemi, bo strefa mentalna jest równie ważna

 

 


Nowości

Wygrana z młodzieżowym akcentem

Dariusz Kołodziej w sztabie Górali

Wesołych Świąt!

"W zespole jest duży potencjał"

Runda połowicznie udana

Udany wyjazd młodzikówArchiwum