Zwyciężamy w turnieju Ekstra Talent!
25 sierpnia 2020

Zawodnicy Podbeskidzia r. 2009 zwyciężyli w turnieju zorganizowanym przez TS Podbeskidzie oraz Ekstraklasę!

W czwartek, 20.08.2020 na stadionie przy ul. Młyńskiej 52 b odbyła się pierwsza w naszym mieście edycja turnieju Ekstra Talent, organizowanego przez TS Podbeskidzie oraz Ekstraklasę S.A. Miło nam jest poinformować, że zwycięzcą turnieju została drużyna Podbeskidzia, prowadzona przez trenera Łukasza Rozmusa.

W rywalizacji uczestniczyło 12 zespołów z naszego regionu, jak i krakowska Garbarnia. W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były w czterech trzyzespołowych grupach. W kolejnym etapie drużyny z poszczególnych miejsc stworzyły trzy, czterozespołowe grupy- złotą, srebrną i brązową. Pokonując ekipy SMS Żywiec oraz Football project, młodzieżowcy Podbeskidzia trafili do grupy złotej, gdzie czekały już na nich drużyny Garbarni Kraków, BTS Rekord Bielsko-Biała i Kuźni Ustroń. Po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, to Górale okazali się najlepsi, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju. Tuż za nimi uplasowała się krakowska Garbarnia, a na trzecim stopniu podium stanął zespół Rekordu Bielsko-Biała. Czwarte miejsce w turnieju zajął zespół Kuźni Ustroń.

Trener Rozmus: Uważam, że turniej pod względem organizacyjnym jak i sportowym stał na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że mogłem wraz z drużyną uczestniczyć w takim wydarzeniu. Pod względem sportowym cieszy sukces, jakim jest pierwsze miejsce. Dobra praca chłopaków na treningach przełożyła się na ich dobry występ w turnieju. Cieszę się, że chłopcy mogli poczuć namiastkę Ekstraklasy, gdyż jest to dla nich motywacja do dalszej pracy