Inauguracja sezonu!
15 sierpnia 2020

Po kilkumiesięcznej przerwie w rozgrywkach młodzieżowych, zespoły Akademii wracają na ligowe boiska.

W najbliższy weekend zespoły juniorów i trampkarzy Podbeskidzia rozpoczną rywalizację o punkty. Jest to znakomita informacja zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców piłkarskich, którzy z pewnością stęsknili się już za rozgrywkami młodzieżowymi  w wydaniu ligowym. Już w niedzielę swój pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, Dariusza Kołodzieja, rozegra zespół juniorów starszych. Szkoleniowiec podsumował dla nas ostatnie tygodnie pracy z zespołem.

-Jak przebiegał okres przygotowawczy?

Okres przygotowawczy przebiegał pozytywnie, aczkolwiek trochę krótko, gdyż mieliśmy tylko 3 tygodnie wspólnych zajęć, a wolałbym, żebyśmy mogli popracować z zespołem 4 lub 5 tygodni. Cieszę się, że mogliśmy wyjechać na obóz, gdyż był to owocny czas dla nas i mogliśmy wiele rzeczy zrobić. Nie ma jednak co narzekać, tylko trzeba robić to co można w danym momencie najlepiej.

- Na które elementy treningu starałeś się wraz ze sztabem zwrócić szczególną uwagę w ostatnich tygodniach?

Jeśli chodzi o okres przygotowawczy, to koncentrowaliśmy się na dwóch głównych elementach: pierwszy z nich to przygotowanie zespołu pod kątem motorycznym, a druga rzecz to założenia taktyczne jakie mamy zamiar realizować w tym sezonie. Mam na myśli to jak mamy grać, jak mamy budować akcje, jak mamy je finalizować, jak mamy się przesuwać w defensywie itp. Te cele udało nam się osiągnąć.

- Jako zawodnik miałeś okazję współpracować z wieloma znakomitymi trenerami. Czy i jakie wzorce starasz się wkomponować we własny warsztat pracy z zawodnikami?

To prawda, w swojej karierze miałem wielu świetnych trenerów. Nie mam jednego wzorca, którego mocno się trzymam, natomiast od każdego trenera dało się coś wyciągnąć i czegoś nauczyć. Myślę, że taka mieszanka różnych doświadczeń będzie najlepsza. Nie chcę nikogo kopiować, aczkolwiek nie ukrywam, że to iż pracowałem z bardzo dobrymi trenerami pomoże mi w pracy szkoleniowej i w niektórych momentach będzie mi łatwiej podjąć odpowiednie decyzje.

-Jakie cele będą przyświecać drużynie w obecnym sezonie?

Wygrać ligę, gdyż nie wyobrażam sobie postawienia innego celu. Stosujemy jednak metodę małych kroczków. Nie myślimy o pucharach, ale będziemy się skupiać na każdym kolejnym meczu i to w efekcie końcowym na pewno przyniesie sukces.

 

Junior A1 Mecz Podbeskidzie - Piast Gliwice,  niedziela, godz. 10.00, ul. Młyńska 52b

W sobotę swoje spotkania wyjazdowe rozegrają trampkarze starsi (2006) z MKP Odra Wodzisław oraz juniorzy młodsi (2004)  z Piastem Gliwice.

W przełożonym na czwartek spotkaniu trampkarzy młodszych (2007), zespół Podbeskidzia uległ Skrze Częstochowa 2-6.


Nowości

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!

Rezerwy młodzieżą stojąArchiwum