Gramy w Ekstraklasie!
26 lipca 2020

Po czteroletniej przerwie TS Podbeskidzie ponownie zagości na ekstraklasowych boiskach.

Historyczny dla naszego klubu sezon piłkarski 2019/20 dobiegł końca. Podbeskidzie po kilkuletniej przerwie ponownie zagości na najwspanialszych arenach piłkarskich w naszym kraju. Jesteśmy dumni, że nasi wychowankowie tworzą część tej wspaniałej drużyny i klubu, który konsekwentnie umacnia swoją sportową markę. 

Biorąc pod uwagę piłkarski rozwój zawodników wyszkolonych w Akademii Podbeskidzia, miniony sezon dostarczył nam wielu powodów do zadowolenia. W rundzie jesiennej z bardzo dobrej strony pokazał się środkowy pomocnik Konrad Sieracki. 17-letni Jakub Bieroński również zachwycał swoimi zagraniami, kiedy tylko pojawiał się na pierwszoligowych boiskach. Bramka strzelona w spotkaniu wyjazdowym z Miedzią Legnica z pewnością zapisała się w pamięci sympatyków piłkarskich, nie tylko na Podbeskidziu. Swoje pierwsze szans na poziomie centralnym otrzymali też Szymon Mroczko oraz Michał Batelt i mamy nadzieję, że jest to dobry prognostyk na przyszłość, jak i duża motywacja dla zawodników do dalszej wytężonej pracy. Niewątpliwie mocnym punktem zespołu trenera Krzysztofa Brede był w przekroju całego sezonu występujący na lewej obronie Kacper Gach. Z każdym meczem jego współpraca z kapitanem zespołu, Łukaszem Sierpiną na lewej stronie boiska wyglądała coraz bardziej okazale, a przeciwnicy mieli nie lada problem aby powstrzymać poczynania wspomnianej dwójki. Solidna gra w obronie jak i znakomite dośrodkowania to cechy charakterystyczne pochodzącego z Międzybrodzia Bialskiego 22-latka. Wierzymy, że Kacper równie dobrze radzić sobie będzie na boiskach Ekstraklasy. 

Stabilizacja organizacyjna jak i zrównoważona polityka kadrowa TS Podbeskidzie zaowocowały wspaniałym sukcesem nie tylko klubu, ale także całego sportowego środowiska naszego miasta jak i regionu Podbeskidzia. Rozgrywki Ekstraklasy to z pewnością wyróżnienie, ale i nowe wyzwania dla bielskiego klubu. Jednak biorąc pod uwagę powyższe stwierdzenia, w przyszłość możemy patrzeć z optymizmem. Mamy też nadzieję, że wychowankowie Akademii w dalszym ciągu będą istotnym składnikiem w budowaniu kolejnych sukcesów "Górali".


Nowości

Mamy mistrzostwo!

Awans młodzików!

Gramy w weekend 19-20.06.2021r.

W tygodniu ze zmiennym szczęściem

Gramy w weekend 12-13.06.2021r.

Wygrana juniorów starszychArchiwum