Szkolenie w czasie pandemii nie ustaje
7 kwietnia 2020

Mimo utrudnionych warunków pracy, zawodnicy Akademii realizują program szkolenia dostosowany do obowiązujących przepisów oraz indywidualnych możliwości.

 

 

Warunki do uprawiania piłki nożnej są obecnie mocno utrudnione, jednak nie znaczy to, że zawodnicy Akademii otrzymali taryfę ulgową. Wręcz przeciwnie. Zdalna forma nauczania z pewnością stanowi pewne wyzwanie, jednak zarówno trenerzy jak i ich podopieczni mają tu ważną rolę do odegrania. Na ten temat wypowiedział się niedawno w rozmowie z portalem Sportowe Beskidy Wojciech Fluder, koordynator ds. szkolenia w BBTS Podbeskidzie.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała również funkcjonowanie akademii piłkarskich. Jak z zaistniałą sytuacją radzą sobie w BBTS-ie Podbeskidzie?

Młodzież Górali z przyczyn oczywistych przeszła na model pracy zdalnej. Co za tym idzie, zawodnicy dostali szereg materiałów, które mają "przerobić" we własnym zakresie. – Uważam, że to, jak zaistniała sytuacja dotknie młodych zawodników zależy tylko od ich opiekunów. W BBTS-ie mamy wdrożonych kilka projektów, takich jak np. piłkarska walka z cieniem" i na bieżąco będziemy kontrolować ich poczynania. Tym bardziej, iż dzisiejsze realia dają ku temu narzędzia. Wiadomo jednak że nie możemy się skupić na piłce tylko na podtrzymaniu umiejętności dodatkowej, ale staramy się, aby ten czas nie poszedł na marne – mówi Wojciech Fluder, koordynator do spraw szkolenia BBTS-u Podbeskidzie.

Jak więc kreśli się przyszłość akademii sportowych w czasach pandemii koronawirusa? – Ciężko stwierdzić jednoznacznie. Przede wszystkim, nie wiemy, jak długo to się będzie utrzymywało. To czas na wzmożoną odpowiedzialność dla trenerów i opiekunów. Musimy być gotowi, aby wrócić do tak naprawdę nowej rzeczywistości – deklaruje Fluder.
 
(www.sportowebeskidy.pl)
 


Nowości

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!

Rezerwy młodzieżą stojąArchiwum