Orliki zagrały o Puchar Prezesa BBTS Podbeskidzie
8 lutego 2020

Zwycięzcą w pierwszym tegorocznym turnieju o Puchar Prezesa BBTS Podbeskidzie został zespół GLKS Wilkowice. Młodzi "górale" tuż za podium.

 

 

   W turnieju orlików młodszych o Puchar Prezes BBTS Podbeskidzie, zorganizowanym w hali wilkowickiego GOSiR-u, wzięło udział 6 zespołów z okolicznych miejscowości: GLKS Wilkowice, Football Project Jasienica, Football Academy Bielsko-Biała, AP Progress Andrychów, UKS-SPS Wola, oraz gospodarz zawodów - BBTS Podbeskidzie. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a walka o zwycięstwo toczyła się niemal do ostatniego spotkania. W decydującym o mistrzostwie starciu zmierzyły się zespoły GLKS Wilkowice z andrychowską Akademią Piłkarską Progress. Po pasjonującym meczu, to wilkowiczanie zeszli z boiska w glorii zwycięzców, a wkrótce potem odebrali puchar dla najlepszej drużyny całych rozgrywek. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Andrychowa, a najniższy stopień podium zajęli piłkarze Football Project Jasienica. Tuż za nimi sklasyfikowana została drużyna gospodarzy, BBTS Podbeskidzie. Podopieczni trenera Piotra Bogusza pokazali na boisku olbrzymią pasję i zaangażowanie, czym zaskarbili sobie sympatię licznie zgromadzonej na trybunach publiczności. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio: Football Academy Bielsko-Biała, oraz UKS-SPS Sokół Wola. 

   Tradycyjnie już, pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi uhonorowano wyróżniających się zawodników rozgrywek. Głosem trenerów, najlepszym bramkarzem został Marcin Sztwiorok reprezentujący drużynę z Jasienicy, a najlepszym zawodnikiem uznano Bartka Zyzańskiego z GLKS Wilkowice. Nagrody dla najlepszego strzelca odebrał zdobywca jedenastu bramek, Ksawery Matusiak z drużyny AP Progress Andrychów. 

   Wszystkie zespoły zasłużyły na olbrzymie brawa za sportową postawę oraz zaangażowanie w turniejową rywalizację. Specjalne podziękowania należą się także trenerom zespołów jak i rodzicom, którzy wytrwale wspierali i dopingowali swoje pociechy. Dziękując za udział w sobotnim turnieju, wszystkich kibiców zapraszamy do wilkowickiej hali także w niedzielę 09.02.2020, kiedy to do sportowej walki przystąpią zespoły orlików z rocznika 2009.  

 


Nowości

Wakacje z Podbeskidziem od najbliższej środy!

Gramy w Ekstraklasie!

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycjeArchiwum