Węgierskie zgrupowanie młodzików
28 stycznia 2020

W drugim tygodniu ferii zespoły młodzików Akademii przebywały na zgrupowaniu w węgierskiej miejscowości Hajdúböszörmény, niedaleko Debreczyna.

 

 

     Zgrupowanie na Węgrzech było czasem wytężonej pracy dla młodych zawodników Podbeskidzia. Zajęcia treningowe trzy razy dziennie, gry kontrolne, zwiedzanie okolicznych atrakcji i obowiązkowa regeneracja. Mimo napiętego rozkładu, wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili w rodzinne, beskidzkie strony. Trenerzy Marcin Jura oraz Wojciech Jarosz w następujących słowach podsumowali pobyt swoich zespołów na Węgrzech. 

Trener Marcin Jura

     "Zgrupowanie w Hajdúböszörmény muszę uznać za udane. Przez cały tydzień pracowaliśmy w komfortowych warunkach, mając do dyspozycji świetnie przygotowane boiska, halę sportowa oraz centrum odnowy biologicznej. W ośrodku, w którym przebywaliśmy, mogliśmy korzystać także z boiska z bandami, co jest na Węgrzech popularnym rozwiązaniem, dzięki czemu proces szkoleniowy podczas obozu był dość urozmaicony. Rozegraliśmy trzy gry kontrolne z wymagającymi rywalami. Wyciągnęliśmy sporo wniosków z tych sparingów. Wizyta na ośrodku sportowym w Debreczynie była ciekawym doświadczeniem. Nowoczesny, funkcjonalny stadion piłkarski, kilkanaście boisk treningowych, parki wodne oraz ścieżki biegowe zachęcają do uprawiania sportu. Mimo iż był to czas wytężonej pracy, to z pewnością moi zawodnicy będą mile wspominać nasz pobyt na Węgrzech." 

 

Trener Wojciech Jarosz

     "Wyjazd na Węgry uważam za bardzo udany pod każdym względem. Zrealizowaliśmy swoje założenia treningowe, nawiązaliśmy nowe znajomości i skorzystaliśmy z bardzo dobrej bazy sportowej. Muszę przyznać, że Węgrzy zrobili duży krok do przodu w tym obszarze. Podmiejski ośrodek sportowy, w którym zamieszkaliśmy, posiadał trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią nowej generacji, w tym jedno pod balonem, stadion oraz halę sportową. Mięliśmy też okazję zwiedzić miasto Debreczyn oraz gościć na obiektach sportowych klubu ligowego z tego miasta, co zrobiło na nas duże wrażenie. Jeśli chodzi o aspekty piłkarskie, to zagraliśmy dwa zacięte mecze z Węgrami, z których jeden wygraliśmy a drugi przegraliśmy. Uważam, że węgierskie zgrupowanie było niewątpliwie ciekawym doświadczeniem dla mojej drużyny."

 Nowości

Wakacje z Podbeskidziem od najbliższej środy!

Gramy w Ekstraklasie!

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycjeArchiwum