Trenerzy Akademii szkolili się w Niemczech
12 grudnia 2019

Trzech szkoleniowców BBTS-u Podbeskidzie wybrało się w podróż do Saksonii, aby wziąć udział w sympozjum trenerów piłki nożnej.

 

 

 

Dariusz Drewniak, Mateusz Gazda oraz Łukasz Rozmus wzięli udział w niemiecko-polskim sympozjum trenerów w niemieckiej miejscowości Breitenbrunn w Saksonii. Podczas trzydniowych warsztatów uczestnicy mogli poznać najnowsze trendy w szkoleniu młodzieży u naszych zachodnich sąsiadów, jak i zaznajomić się ze zmianami w procesie certyfikacji akademii piłkarskich klubów Bundesligi. Liczymy iż wiedza przywieziona z Saksonii zaprocentuje w codziennej pracy z młodzieżą naszej Akademii!

 

Sympozjum było bogate w treści dotyczące zarówno spraw sportowych jak i organizacyjnych. Mogliśmy poznać koncepcje szkolenia młodzieży na poszczególnych etapach rozwoju, jak również zapoznać się ze zmianami jakie Niemcy wprowadzają w swoim systemie na bazie najnowszych badań i efektów szkolenia. Jeśli chodzi o certyfikację akademii piłkarskich, w Niemczech dotyczy ona tylko klubów zawodowych, które muszą spełniać określone kryteria organizacyjno-szkoleniowe. To głównie te kluby szkolą przyszłych reprezentantów kraju i to one otrzymują odpowiednie wsparcie ze strony DFB m.in. na innowacyjne projekty rozwoju młodzieży- podsumował Dariusz Drewniak.

 

Pod względem merytorycznym konferencja stała na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie zainteresował mnie wykład trenera reprezentacji Niemiec U15, Marco-Patricka Meistera, który przedstawił szczegółowy raport z rocznego pobytu w czołowych akademiach piłkarskich w Hiszpanii. Spodobała mi się także prelekcja koordynatora akademii piłkarskiej klubu Erzgebirge Aue, który podkreślił jak ważna jest w klubie świadomość lokalnej kultury oraz wzmacnianie regionalnej tożsamości- stwierdził Łukasz Rozmus.


Nowości

Wakacje z Podbeskidziem od najbliższej środy!

Gramy w Ekstraklasie!

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycjeArchiwum