Odwiedziny mistrza!
14 listopada 2019

Złoty medalista olimpijski w boksie, legenda polskiego sportu- Marian Kasprzyk, spotkał się wczoraj z uczniami SMS BBTS Podbeskidzie.

 

 

 

Marian Kasprzyk trzykrotnie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich, na których dwukrotnie stawał na podium zdobywając brąz w Rzymie, oraz złoty medal w Tokio w 1964 roku. Zalicza się on do grona najlepszych polskich bokserów w historii, a największe tryumfy świecił będąc zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała.

Uczniowie SMS BBTS Podbeskidzie mięli wyjątkową okazję spotkać się i porozmawiać z tym legendarnym sportowcem. Pan Kasprzyk opowiedział o drodze jaką przeszedł aby dojść do mistrzostwa w swojej ukochanej dyscyplinie. Zaznaczył, że codzienny trening nie wystarcza do zdobycia najważniejszych sportowych laurów, trzeba robić więcej niż inni, lecz do tego potrzebna jest wewnętrzna chęć bycia najlepszym. Stwierdził również, że niezwykle ważna jest też odporność psychiczna, która niejednokrotnie ma decydujące znaczenie w rywalizacji pomiędzy sportowcami.

Uczniowie, którzy w komplecie wypełnili audytorium, poznali wiele ciekawych faktów dotyczących przygotowań olimpijskich reprezentacji Polski pięściarzy w czasach, gdy święcili oni największe sukcesy. Z całą pewnością wnioski płynące z rozmowy z mistrzem zainspirują adeptów futbolu do wytężonej pracy, a przede wszystkim do wytrwałości w pokonywaniu trudności na ścieżce sportowego rozwoju.

Warto wspomnieć, że najciekawsze epizody z życia Mariana Kasprzyka zostały zekranizowane w filmie Juliana Dziedziny pt. Bokser, a w rolę bielskiego olimpijczyka wcielił się znakomity polski aktor- Daniel Olbrychski. 

 


Nowości

Wakacje z Podbeskidziem od najbliższej środy!

Gramy w Ekstraklasie!

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycjeArchiwum