Spore emocje w meczu trampkarzy młodszych
28 października 2019

W ciekawie zapowiadającym się meczu I ligi trampkarzy, zespół Akademii podejmował na stadionie przy ul. Olimpijskiej drużynę Stadionu Śląskiego z Chorzowa.

Spotkanie pierwszej z trzecią drużyną ligi był emocjonujący do ostatnich minut, a nieoczekiwane zwroty akcji tylko podgrzewały temperaturę spotkania.

Pierwsza połowa meczu to badanie sił przeciwnika i wyrachowana gra z obu stron. Silny fizycznie i dobrze zorganizowany zespół z Chorzowa bezskutecznie szukał sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy. Bielszczanie z kolei, uważnie bronili dostępu do bramki, szukając swych szans w kontrataku. Ta metoda okazała się skuteczna, gdyż to zespół trenera Wojciecha Fludra zwycięsko zakończył pierwszą część spotkania po tym, jak precyzyjne, prostopadłe podanie Maksa Biskupa na bramkę zamienił Tymoteusz Pawłowski.

W drugiej odsłonie chorzowianie uzyskali optyczną przewagę, jednak długo nie potrafili sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Podbeskidzia. Zmieniło się to dopiero w 55 min., kiedy to bramkarz gospodarzy skapitulował po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego. Niestety, w kolejnych minutach zawodnicy z Chorzowa jeszcze dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców uzyskując, zdawałoby się, bezpieczną przewagę. Jednak to do gospodarzy należało ostatnie słowo. Bartosz Bieroński dwukrotnie długim podaniem uruchomił Kamila Majdaka na prawym skrzydle, a ten dwukrotnie został sfaulowany w polu karnym. Skutecznym egzekutorem obu "jedenastek" był Bartosz Martosz. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

Trener Wojciech Fluder, BBTS Podbeskidzie

Zespół gości dominował nad nami warunkami fizycznymi, co determinowało sposób naszej gry. Mimo iż przegrywaliśmy różnicą dwóch bramek, walczyliśmy do końca o korzystny wynik. Moi zawodnicy pokazali, że mają charakter. Determinacją i walecznością można osiągnąć bardzo dużo.

Trener Dawid Miłkowski, Stadion Śląski

Gratulacje zarówno dla Podbeskidzia jak i dla nas, że mając niekorzystny wynik obie drużyny potrafiły się podnieść. To pokazuje, że ten mecz trampkarzy był ciekawym widowiskiem. Nie ustrzegliśmy się błędów indywidualnych, ale Podbeskidzie również. Uważam, że remis to sprawiedliwy wynik.