W obliczu wyzwania - wywiad
4 października 2019

O swoim pobycie w klubie oraz o wyzwaniach czekających zespół Podbeskidzia r. 2003 opowiedział nam pomocnik- Franciszek Liszka.

 

 

Dariusz Drewniak

Co zadecydowało o Twoim transferze do Podbeskidzia? O ile wiemy, inne kluby także zgłaszały chęć pozyskania Ciebie.

Franciszek Liszka

Rzeczywiście, w okresie letnim kilka klubów z regionu interesowało się moją osobą. Po rozmowach z moim ówczesnym trenerem, Pawłem Rybicą, zdecydowaliśmy jednak, że Podbeskidzie będzie dla mnie najlepszym wyborem. Wcześniej kilkukrotnie mierzyłem się z zespołem z Bielska na boisku, chociażby w meczach Centralnej Ligi U15, zatem wiedziałem, że trafiam w dobre środowisko i że w zespole trenera Łukasza Rozmusa będę mógł się nadal rozwijać.

D.D.

Jakie są Twoje wrażenia z pobytu w Bielsku po tych kilku miesiącach?

F.L.

Jestem zadowolony z mojego pobytu w Podbeskidziu. Codziennie mam możliwość podnoszenia umiejętności. Znam swoje silne strony, ale  wiem też nad czym powinienem pracować i staram się robić postęp w tych elementach każdego dnia. Sztab szkoleniowy znacznie mi w tym pomaga, szczególnie w aspekcie rozumienia gry i treningu motorycznego.

D.D.

Początek rundy nie był szczególnie udany dla zespołu. Co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy?

F.L.

Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo solidnie. Na obozie wykonaliśmy dużo pracy i w meczach kontrolnych wyglądaliśmy całkiem nieźle. Na początku rundy z pewnością brakowało nam jeszcze zgrania, gdyż do zespołu dołączyło w okresie letnim kilku nowych zawodników. Myślę, że czas działa na naszą korzyść. Mamy mocny zespół i jeszcze to pokażemy.

D.D.

Zatem czego możemy się spodziewać po drużynie juniorów młodszych w najbliższych tygodniach?

F.L.

Liga jest bardzo wyrównana i wszystkie mecze są niezwykle zacięte. Czasem o wyniku decyduje dyspozycja dnia. Co prawda ostatnio przegraliśmy dość niespodziewanie z ROW-em Rybnik, jednak wcześniej zanotowaliśmy dwie wygrane na trudnym terenie w Zabrzu i w Sosnowcu. Jutro jedziemy do Gliwic na spotkanie z Piastem. Na pewno nie będzie łatwo, ale wierzę w nasz zespół. Mam nadzieję, że jutro rozpoczniemy kolejną dobrą serię.

D.D. 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w kolejnych meczach ligowych.

F.L.

Także bardzo dziękuję.


Nowości

Ekstraklasowy debiut wychowanka

Gramy w weekend 21-22.11.2020

Odrabiamy zaległości

Młodzież na treningach Ekstraklasy!

Rozgrywki Ligi S9 zagościły w Bielsku-Białej

Gramy w weekend 14-15.11.2020r.Archiwum