Kacper Gach odwiedził uczniów SMS
23 maja 2019

Po niemal dwóch latach od zakończenia nauki w naszym liceum, progi Szkoły Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie ponownie przekroczył Kacper Gach.
Nasz były uczeń, który w minionym sezonie pewnym krokiem wdarł się do podstawowego składu I-ligowego zespołu TS Podbeskidzie. Pochodzący z Międzybrodzia Bialskiego wychowanek SMS BBTS Podbeskidzie dał poznać się bielskiej publiczności w rundzie wiosennej zakończonego właśnie sezonu Fortuna I Ligi, kiedy to wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie zespołu Górali.

Uczniowie 5 klasy szkoły podstawowej podczas godzinnej rozmowy dowiedzieli się m.in. jak wygląda dieta zawodowego piłkarza oraz dlaczego boczny obrońca to bardzo dobra pozycja dla szybkiego zawodnika. Obecni uczniowie pytali również o I-ligowy debiut i sposoby na radzenie sobie z presją, które pomagają Gachowi w trakcie gry. -  Pierwszy mecz przed bielską publicznością faktycznie był lekko stresujący – zaznaczył zawodnik Górali. - Gra na lewej obronie sprawia mi dużo radości, gdyż najczęściej jestem ustawiony przodem do bramki przeciwnika, dzięki czemu szybko mogę przechodzić do akcji ofensywnych i stwarzać dogodne sytuacje dla zespołu – dodał tłumacząc dlaczego pozycja bocznego obrońcy jest odpowiednia dla szybkiego zawodnika.

Młodzi adepci szkoły dowiedzieli się także, że znajomość angielskiego bardzo pomaga porozumiewać się w międzynarodowej szatni Podbeskidzia, a Guga Palavandishvili to prawdziwy poliglota.

Nie obyło się również bez motywacji dla młodych piłkarzy, będących na początku swojej drogi do wielkiej kariery i spełnienia marzeń. - Wczesne wstawanie i codzienne dojazdy do szkoły były pewnym poświęceniem, jednak chęć podnoszenia umiejętności i stawania się coraz lepszym piłkarzem to był cel numer 1. – tłumaczył młodszym kolegom Kacper Gach.

Gratulując udanych występów w I Lidze w minionym sezonie, życzymy Kacprowi osiągania kolejnych swoich celów i realizacji marzeń w kolejnych latach.
Nowości

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymane

Reprezentanci zagrali na remisArchiwum