Mistrzostwo Śląska „zaklepane” przed czasem
21 maja 2019

Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek rocznika 2006, młodzi Górale zapewnili sobie triumf w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej młodzików D1!
10 spotkań, komplet 30 punktów, a także bilans bramkowy 29:6, co zarazem sprawia, że 13-latkowie BBTS Podbeskidzie są najskuteczniejszym oraz najlepiej grającym w defensywie zespołem. Takie statystyki podopiecznych Wojciecha Fludra wiosną muszą robić wrażenie. Tym bardziej, że w chwili obecnej przewaga nad drugim i trzecim zespołem w tabeli I ligi wojewódzkiej wynosi aż 15 punktów!

W sobotnim starciu młodzi Górale zwyciężyli 3:1 w wyjazdowym meczu ze Skrą Częstochowa po golach Kacpra Czulaka, Bartosza Czupryńskiego oraz trafieniu samobójczym. W tej samej kolejce  mający 12 punktów dystansu do bielszczan Rozwój Katowice przegrał wyjazdowe spotkanie w Piekarach Śląskich 0:2, z kolei drugi zespół mający po 9 kolejkach 15 punktów – GKS Katowice rozegra mecz z GKS-em Jastrzębie w czwartek 23 maja. Ten pojedynek nie będzie miał już wpływu na tytuł mistrzowski graczy BBTS-u Podbeskidzie, którzy wiosną dwukrotnie zwyciężali z katowiczanami (4:0 u siebie i 1:0 na wyjeździe).

Tym samym zespół Wojciecha Fludra już na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu przypieczętował tytuł Mistrza Śląska! Wielkie BRAWA!

Terminarz, wyniki oraz aktualna tabela rozgrywek I ligi wojewódzkiej młodzików D1 są dostępne na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum