Wychowankowie doceniani w II lidze
20 marca 2019

Nie dają o sobie zapomnieć wychowankowie BBTS Podbeskidzie grający II lidze. Dwójka z nich znalazło się w jedenastce kolejki magazynu Piłka Nożna.

Kolejną udaną rundę notują wychowankowie BBTS Podbeskidzie reprezentujący kluby II Ligi. Ich dobra postawa coraz częściej dostrzegana jest nie tylko przez kibiców, ale także przez media. Dwóch z nich, 22-letni Szymon Jarosz ze Stali Stalowa Wola i jego rówieśnik Sebastian Madejski z Olimpii Elbląg zostali wybrani do najlepszej jedenastki 24. kolejki tych rozgrywek. Co ciekawe, na trzy rozegrane kolejki po przerwie zimowej, Madejski już po raz drugi dostąpił tego wyróżnienia. Z kolei dla Jarosza jest to premierowa nominacja, dodajmy, że całkiem zasłużona. Bramkostrzelny obrońca od pierwszego dnia powrotu do Stalowej Woli jest pewnym punktem drużyny i to nie tylko w obronie. W trzech ostatnich kolejkach jego zespół zdobył 6 punktów i w każdym z tych meczów nasz były zawodnik strzelał bramkę. Szczególnie ważna była ta zdobyta w minioną sobotę w meczu przeciwko Siarce Tarnobrzeg, kiedy to precyzyjnym uderzeniem w ostatniej minucie spotkania Jarosz zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 1-0.

Swoją passę strzelecką kontynuuje także inny z naszych wychowanków - Damian Nowak ze Skry Częstochowa. Przed dwoma tygodniami zanotował on dublet, który przełożył się na zwycięstwo odniesione nad Olimpią Elbląg. W tej samej kolejce gier bramkę zdobył także inny nasz były zawodnik, występujący w  zespole Siarki Tarnobrzeg - Mateusz Janeczko, którego drużyna zremisowała 2-2 w meczu przeciwko Zniczowi Pruszków.

Kolejne szlify na drugoligowym froncie zbierają Konrad Gutowski, będący podstawowym zawodnikiem kroczącego do I Ligi Widzewa Łódź oraz Mikołaj Gibas grający w tym samym zespole. Na swoje szanse czeka z kolei Maciej Felsch z Elany Toruń. Jako beniaminek Elana radzi sobie bardzo dobrze i obecnie zajmuje miejsce tuż za podium w drugoligowej tabeli.