„Dwójka” czeka na inaugurację
7 marca 2019

Zespół rezerw TS Podbeskidzie występujący w drugiej grupie IV Ligi Śląskiej kończy intensywny okres przygotowawczy i jest gotowy do ligowej wiosny.

Zespół złożony w znakomitej większości z uczniów drugiej i trzeciej klasy liceum SMS BBTS Podbeskidzie może bez kompleksów, lecz z na należytym szacunkiem podchodzić do nadchodzących rozgrywek.

W czasie zimowych przygotowań zespół trenera Wojciecha Fludra rozegrał osiem gier kontrolnych z zespołami z IV oraz III ligi. Mimo porażki w premierowym starciu z zespołem lidera z Czańca, kolejne mecze były dla bielskiej młodzieży bardziej udane. Minimalna porażka z trzecioligową Sołą Oświęcim oraz wygrane m.in. z ligowymi konkurentami z Radziechów, Czechowic oraz Jasienicy potwierdziły potencjał drzemiący w zespole.

Warto wspomnieć, że w przerwie zimowej do zespołu dołączyli dwaj nieco starsi zawodnicy. Po niedługiej rozłące do zespołu wrócił wychowanek klubu, 21-letni Damian Oczko a wzmocnieniem na lewej obronie będzie doświadczony Paweł Moskwik z I zespołu Podbeskidzia. Będąc przy indywidualnych laurkach warto wspomnieć o świetnej dyspozycji Daniela Stanclika, który w grach kontrolnych zaaplikował rywalom aż 13 bramek. Nazwisko urodzonego w 2000 roku gracza już od pewnego czasu nie jest anonimowe dla kibiców piłkarskich w regionie. Trzeba jednak dodać, że potencjał rosłego napastnika znacznie rozwinął się w ostatnich miesiącach. Szybki, przebojowy, dobrze wyszkolony technicznie napastnik najwyraźniej zaczął przerastać IV ligę. Liczba skautów oraz przedstawicieli agencji menadżerskich pojawiających się na meczach rezerw zdają się tylko potwierdzać ten fakt.

Należy również zaznaczyć, że do młodego zespołu górali dołączyli także … jeszcze młodsi koledzy z Akademii Podbeskidzia. Debiuty w piłce seniorskiej zaliczyli w minionych miesiącach 16-letni skrzydłowy Kacper Łukaszek oraz Krystian Wieczorek, rok starszy wychowanek klubu występujący na pozycji bramkarza.

Należy pamiętać, że młodzi zawodnicy, z których składa się drużyna rezerw, dopiero wkraczają w świat dorosłej piłki. Ciężką codzienną pracą pod okiem sztabu szkoleniowego dowodzą, że warto stawiać na swoich wychowanków, którzy odwdzięczają się bezkompromisową postawą na boisku. Mimo iż gra o ligowe punkty to coś zgoła innego niż sparingi, to młodzi górale są gotowi, aby stanąć do boiskowej walki.  Zdobyte tu doświadczenie z pewnością będzie procentować w ich przyszłym sportowym życiu.

 

Przypomnijmy, że pierwszy mecz młodzi górale rozegrają już 16.03 w Czechowicach-Dziedzicach z tamtejszym MRKS.

 


Nowości

Konrad Sieracki po debiucie w I lidze

Wychowankowie BBTS-u z kontraktami

Rocznik 2004 wznawia treningi

Terminarze rozgrywek 2019/2020

Składy lig młodzieżowych na sezon 2019/2020

Odliczanie do startu rozpoczęteArchiwum