Juniorzy młodsi gotowi do wiosny
5 marca 2019

Po pracowitym okresie przygotowawczym i rozegraniu siedmiu sparingów już w najbliższy weekend rozgrywki ligowe wznowi zespół juniorów młodszych Podbeskidzia.

Od wznowienia treningów po świąteczno-noworocznej przerwie zespół juniorów B1 prowadzony przez trenera Łukasza Rozmusa przygotowywał się z myślą o wiosennych rozgrywkach I ligi wojewódzkiej. W trakcie okresu przygotowawczego zawodnicy z roczników 2002 i 2003 rozegrali łącznie siedem gier kontrolnych. W czasie ferii odbyli obóz dochodzeniowy, podczas którego jeden z dni był poświęcony integracji zespołu – zawodnicy bawili się na torze kartingowym Zyg-Zak, a także zjedli wspólny posiłek w restauracji Szpilka.

Na początek spotkań sparingowych ich formę sprawdził drugi zespół juniorów młodszych Podbeskidzia. W kolejnych starciach mierzyli się z Gwarkiem Zabrze (1:2), MKS Żory (4:0), LKS Jaroszowice (2:2, seniorzy), Rotuzem Bronów (1:4, seniorzy), Solavią Grojec (1:3, seniorzy), zaś w ostatnim sparingu pokonali występujący na poziomie bielskiej klasy A LKS Żar Międzybrodzie 5:0.

Cały zespół przepracował solidnie okres przygotowawczy, co przyniosło efekt w ostatnim sparingu przed rozpoczynającym się 9 marca ligowym sezonem, w którym na starcie podejmiemy zespół Górnika Zabrze – mówi trener Łukasz Rozmus.

Ostatni sparing:
TS Podbeskidzie 2002/2003 – LKS Żar Międzybrodzie 5:0 (3:0)
Bramki: Rozmus (dwie), Stańczak, Mazur, Bąk

Skład: Wasztyl (Wieczorek) – Honc (Łukaszek), Chwaja (Zoń), Krzywoń, Budkiewicz, Kralczyński, Wania, Mazur, Rozmus, Bąk (Olszar), Stańczak (Pawlicki). Trener Łukasz Rozmus

 


Nowości

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymane

Reprezentanci zagrali na remisArchiwum