Asysta Kostorza w kadrze U20!
20 listopada 2018

Kacper Kostorz miał swój wydatny udział w rozegranej w Bielsku-Białej wygranej 2:1 potyczce reprezentacji Polski U20 przeciwko Ukraińcom.

Kolejna wizyta młodzieżowej reprezentacji Polski na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej okazała się bardzo dobrym pomysłem. Prowadzona przez trenera Jacka Magierę kadra do lat 20 w miniony poniedziałek zmierzyła się z zespołem z Ukrainy. Biało-czerwoni zwyciężyli w tym spotkaniu 2:1, a swój udział w zwycięstwie miał również zawodnik TS Podbeskidzie, a zarazem wychowanek i absolwent SMS BBTS Podbeskidzie – Kacper Kostorz.

Polacy objęli prowadzenie w 21 minucie po rzucie karnym Dominika Steczyka, a w 28 minucie po trafieniu Denysa Popowa był remis. Wynik meczu ustalony został 20 minut przed końcowym gwizdkiem. Po zagraniu Kacpra Kostorza, który w 66 minucie zameldował się na placu gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się Steczyk.

Co po końcowym gwizdku miał do powiedzenia popularny wśród bielskich kibiców „Kosta”? - Ten występ zaliczam z pewnością do tych najbardziej udanych. Reprezentacji udało się wywalczyć zwycięstwo dwa do jednego, więc jedyne, co nam pozostaje, to cieszyć się wygraną. To, co jest jednak najważniejsze, to zaszczyt, który teraz odczuwam, a także duma, która mnie rozpiera przez to, że miałem okazję reprezentować swój kraj. Miłym dodatkiem było zdobycie przez mnie asysty. W dwóch słowach: fajny występ. Wygraliśmy moim zdaniem zasłużenie. Kibicom udało się stworzyć na stadionie niesamowitą atmosferę. Było słychać intensywny doping, oby w Bielsku-Białej więcej takich meczy. Wszystkim bardzo dziękuję.

Polska U20 - Ukraina U20 2:1 (1:1)
1:0 - Steczyk, 19 min (karny)
1:1 - Popow 28 min (głową)
2:1 - Steczyk, 70 min
Sędziował Piotr Lasyk (Polska). Widzów 4428.

POLSKA: Mleczko (66. Niemczycki) - Bednarczyk (33. Repka), Szota, Sobociński, Chrzanowski (66. Kostorz) - Kopacz (89. Strózik), Stanilewicz, Zylla (89. Makowski), Łyszczarz (66. Slisz), Puchacz - Steczyk (80. Moder). Trener Jacek MAGIERA.

UKRAINA: Kuczeruk (46. Riznyk) - Popow, Weremijenko, Snurnicyn (63. Suchar) - Safronow (76. Awramenko), Czech (63. Dryszluk), Bielajew, Kaszczuk (76. Remeniuk), Bułeca (76. Ustymenko), Kornijenko - Supriaha. Trener Ołeksandr PIETRAKOW.
Żółte kartki: Chrzanowski, Sobociński, Slisz - Safronow, Dryszluk.

Źródło: slzpn.katowice.pl, tspodbeskidzie.pl