Strzeleckie popisy wychowanka pod Jasną Górą
5 listopada 2018

Od początku sezonu formą imponuje wychowanek BBTS Podbeskidzie, a obecnie gracz Skry Częstochowa Damian Nowak, należący do najskuteczniejszych graczy II ligi.

Nie tylko Konrad Gutowski w Widzewie Łódź zachwyca swoją postawą na drugoligowych boiskach, lecz czynią to również inni wychowankowie akademii BBTS Podbeskidzie. Damian Nowak (ur. 1992) to kolejny z graczy, którzy lwią część swej edukacji piłkarskiej odebrali w wiodącej akademii piłkarskiej na Podbeskidziu. Po kilku ostatnich sezonach spędzonych na trzecioligowych boiskach, Damian jest obecnie jednym z odkryć drugiej ligi polskiej, gdzie w barwach częstochowskiej Skry zdobył w obecnym sezonie już siedem bramek.

Nowak ma na swym koncie dwa występy w Ekstraklasie w barwach bielskiego Podbeskidzia, jednak po siedmiu latach spędzonych pod Klimczokiem drogi zawodnika i klubu się rozeszły. Po okresach spędzonych w Pelikanie Łowicz oraz LKS Czaniec, Czechowiczanin zadomowił się w Częstochowie. Barwy tamtejszej Skry rosły napastnik reprezentuje już od sezonu 2015/16, natomiast w minionym sezonie jego drużyna okazała się najlepsza w rozgrywkach trzecioligowych uzyskując promocję na szczebel centralny.

Świetna postawa Damiana nie zaskakuje trenerów z Bielska, pod których okiem doskonalił on swój talent. Jednym z nich jest trener Wojciech Jarosz, który prowadził zawodnika w zespołach juniorskich, jak również był członkiem sztabu szkoleniowego ekstraklasowego Podbeskidzia, kiedy Nowak debiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. - Damian należał do bardzo sumiennych i pracowitych zawodników. Jestem przekonany, że to właśnie dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy regularnie pnie się do góry w swojej karierze sportowej. To zawodnik świetnie wyszkolony technicznie, dysponuje mocnym uderzeniem z prawej i lewej nogi, a do tego ma świetne warunki fizyczne - ocenia swego byłego podopiecznego trener Jarosz.

- Doskonale pamiętam jego debiut w Ekstraklasie w meczu przeciwko Polonii Warszawa. Damian wszedł na boisko w drugiej połowie i wywalczył rzut karny, dzięki czemu zremisowaliśmy tamto trudne spotkanie. Pamiętam też, że faulującym był inny zawodnik blisko z związany z Podbeskidziem - Tomek Jodłowiec - dodaje szkoleniowiec.

Imponująca forma strzelecka zawodnika sprawiła, że Skra zdecydowanie poprawiła swoje miejsce w ligowej tabeli, a środowisko piłkarskie zaczęło bliżej przyglądać się nieprzeciętnym wyczynom zawodnika rodem z Czechowic-Dziedzic. Z pewnością gol zdobyty w ostatnich minutach meczu z Siarką Tarnobrzeg w minionej kolejce nie był ostatnim akcentem strzeleckim Damiana w tej rundzie. Naszemu wychowankowi życzymy kolejnych ligowych goli i dalszych sportowych awansów!

fot. Skra Częstochowa


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum