Daniel Mikołajewski odwiedził uczniów SMS BBTS
19 października 2018

Wychowanek Podbeskidzia, a dziś zawodnik Lechii Gdańsk, Daniel Mikołajewski odwiedził uczniów SMS BBTS dzieląc się z nimi własnymi doświadczeniami.fot. przegladsportowy.pl

Daniel Mikołajewski (ur. 1999) dołączył do SMS Podbeskidzie już w IV klasie szkoły podstawowej, gdzie kształcił się przez kolejnych siedem lat. Powód opuszczenia szkoły jeszcze w liceum nie był jednak prozaiczny. Po przebojowym wejściu na I-ligowe boiska i udanych występach w pierwszej drużynie TS Podbeskidzie, po utalentowanego młodziana zgłosiła się ekstraklasowa Lechia Gdańsk, a zawodnik jak i klub postanowili skorzystać z atrakcyjnej oferty.W międzyczasie młodego bielszczanina dostrzegli także trenerzy reprezentacji Polski, co zaowocowało występami w biało-czerwonych barwach w prestiżowych pojedynkach m.in. z Anglią czy Francją. - Francuzi zrobili na mnie ogromne wrażenie. Ich wyszkolenie techniczne ale też szybkość i pomysłowość z jaką rozgrywali piłkę było na niesamowitym poziomie. To był wybitny zespół, choć to my wygraliśmy tamto spotkanie 2-0. Mecze z Anglikami też były niezwykle zacięte. Raz wygraliśmy 2-0 a w rewanżu niestety przegraliśmy - wspomina Daniel swoje dotychczasowe występy w kadrze narodowej U19.

Wychowanek SMS Podbeskidzie, który ze względu na kontuzję mógł spędzić kilka dni w rodzinnym Bielsku, opowiedział swoim młodszym kolegom z o latach spędzonych w swojej byłej szkole. - Nauka na pewno jest bardzo ważna, choć czasem trudno jest ją pogodzić z profesjonalnym uprawianiem piłki nożnej. Ja przez wiele lat uczęszczałem do szkoły Podbeskidzia i odebrałem tu solidną edukację zarówno w szkole jak i na boisku. Jednak nie zamierzam na tym poprzestać, bo uczyć się trzeba całe życie  - przekonuje piłkarz.

Rozmowa z naszym byłym zawodnikiem z pewnością była bardzo inspirująca dla młodszych pokoleń uczęszczających do SMS BBTS Podbeskidzie. Podczas godzinnego spotkania dowiedzieli się oni m.in. o tym, że Flavio Paixao mówi w czterech językach obcych, a Sławomir Peszko to bardzo otwarty człowiek i zawsze wspiera młodszych kolegów swoim bogatym doświadczeniem. Na koniec spotkania Daniel przekazał nam swoją klubową koszulkę, która zawiśnie na ścianach szkoły.

Dziękujemy za ciekawą rozmowę i dużą porcję motywacji do dalszej pracy dla, być może, przyszłych reprezentantów Polski. Danielowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i dalszego rozwoju swojej piłkarskiej kariery!


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum