Debiut Konrada Gutowskiego w kadrze U-20!
12 października 2018

Wychowanek BBTS Podbeskidzie, Konrad Gutowski został powołany przez trenera Jacka Magierę do kadry Polski U-20, a także zaliczył debiut w narodowych barwach!


Grający obecnie w II-ligowym Widzewie Łódź Konrad Gutowski piłkarskie szlify zbierał w naszym klubie, gdzie również od 4 klasy szkoły podstawowej kontynuował edukację, a z końcem ubiegłego roku szkolnego został wpisany do grona absolwentów SMS BBTS Podbeskidzie.

Po skończeniu wieku juniorskiego Konrad Gutowski zdecydował się na przenosiny do II-ligowego Widzewa Łódź, gdzie od początku sezonu rozgrywając 13 spotkań ligowych, w których zdobył cztery bramki, dynamiczny skrzydłowy zanotował 1159 minut na placu gry, a ambitną postawą zdobył serca kibiców z Łodzi.

Dobra dyspozycja urodzonego 22 marca 1999 roku zawodnika nie umknęła uwadze trenera reprezentacji Polski U-20 Jacka Magiery, który w związku z kłopotami zdrowotnymi Marcela Zylli (Bayern Monachium), dodatkowo do kadry powołał właśnie Gutowskiego. - Kiedy usłyszałem jak trener Jacek Magiera mi się przedstawia przez telefon, to na chwilę odebrało mi mowę. To było totalne zaskoczenie, ale także bodziec i motywacja do dalszej pracy – mówił Konrad Gutowski dla strony widzew.com zaraz po powołaniu.  

Jak natomiast powołanie dla „Gutka” skomentował trener Jacek Magiera? - Dla mnie ważne jest to, że dobrze prezentował się przed widzewską publicznością, która jest bardzo wymagająca. Nie pęknąć przy 16 tysiącach kibiców, robić dobre akcje i strzelać bramki, to pokazuje, że ten chłopak ma potencjał. Na pewno wyższy niż na II ligę. Dostał szansę, od niego zależy, czy ją wykorzysta.

Powołanie w trybie awaryjnym nie było przeszkodą w szybkim debiucie. Wychowanek BBTS Podbeskidzie zameldował się na placu gry w zwycięskim 3:0 meczu z Czechami (turniej w ramach Elite League U-21) wchodząc z ławki w 68. minucie spotkania. Kolejne starcie kadra U-20 rozegra we wtorek 16 października z Holandią o godzinie 19:00 w Kaatwijk aan Zee.

Konrad, gratulujemy i czekamy na więcej! POWODZENIA!


fot. widzew.com

 


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum