BBTS 2008 najlepszy na Stadionie Śląskim
10 września 2018

BBTS Podbeskidzie 2008 pod wodzą trenera Wojciecha Jarosza triumfował w turnieju – 6. edycji Sportowej Lekcji Historii w Chorzowie.W sobotę 8 września na obiekcie Stadionu Śląskiego w Chorzowie wspominano mecz, który przeszedł do historii polskiej piłki nożnej. Było to spotkanie Polska – Anglia (2:0) z eliminacji Mistrzostw Świata ’74. Mecz odbył się 6 czerwca 1973r. na Stadionie Śląskim, a zwycięstwo 2:0 w obecności ponad 100 tys. widzów przeszło do legendy polskiego futbolu. To po tym spotkaniu angielscy dziennikarze, będąc pod wpływem niezwykłej atmosfery, która zapanowała na trybunach, nazwali Stadion Śląski „Kotłem czarownic”.

W minioną sobotę własną historię w Chorzowie napisali zawodnicy rocznika 2008 BBTS Podbeskidzie. Podopieczni Wojciecha Jarosza zameldowali się na Stadionie Śląskim i to właśnie młodzi Górale okazali się najlepsi w gronie ośmiu rywalizujących drużyn.

Zawodnicy BBTS-u w pokonanym polu obok gospodarzy – Stadionu Śląskiego Chorzów pozostawili również zespoły Rekordu Bielsko-Biała, GKS-u Katowice, Ruchu Chorzów, Rozwoju Katowice, Sparty Katowice oraz Iskry Pszczyna.

Dodatkowym powodem do radości było bez wątpienia wyróżnienie indywidualne dla gracza Górali. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Klimczaka.

Gratulacje!


Nowości

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycje

Rekrutacja do Akademii

Trwa rekrutacja do 3 klasy szkoły podstawowejArchiwum