IV liga zamiast CLJ U19
9 sierpnia 2018

W sezonie 2018/2019 roczniki 2000 oraz 2001 Akademii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie będą występowały w rozgrywkach IV ligi śląskiej gr. 2.W ubiegłym sezonie młodzież uczącą się w SMS BBTS Podbeskidzie występowała na szczeblu centralnym rywalizując w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U19. Niestety w związku z reorganizacją i utworzeniem jednej grupy CLJ z dwóch dotychczasowych – zachodniej i wschodniej spadło aż po 10 drużyn, a jedynie zespoły z miejsc 1-6 zachowały miejsce w rozgrywkach. W gronie spadkowiczów byli również Górale, którzy zajęli 8. miejsce w tabeli.

Nie oznacza to jednak, że poprzeczka dla najstarszych roczników łączących naukę z grą w piłkę nożną w naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego powędrowała w dół. W ramach osiągniętego porozumienia pomiędzy zarządem BBTS Podbeskidzie a TS Podbeskidzie S.A. nasza młodzież będzie reprezentowała zespół rezerw TS Podbeskidzie w rozgrywkach IV ligi śląskiej gr. 2.

Podopieczni trenera Wojciecha Fludra, pod którego wodzą będzie występował IV-ligowy zespół, są na finiszu przygotowań do sezonu 2018/2019, a już w najbliższy weekend zadebiutują w seniorskiej piłce.

W 1. kolejce zmierzą się w najbliższą niedzielę 12 sierpnia z zespołem MRKS Czechowice-Dziedzice. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Pasjonata Dankowice, gdzie nasz zespół będzie pełnił rolę gospodarza, a jego początek o godzinie 16:00.


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum