Kadra Śląska 2003 tym razem bez medalu
9 lipca 2018

Grająca z czterema zawodnikami BBTS Podbeskidzie na pokładzie kadra Śląska rocznika 2003 nie zdołała dotrzeć do strefy medalowej Mistrzostw Polski.

W kadrze na rozgrywane w woj. Śląskim (w Będzinie oraz Grodźcu) Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich U15 znalazło się czterech przedstawicieli BBTS Podbeskidzie: Jakub Bieroński, Bartosz Bąk, Natan Wysiński oraz Kacper Łukaszek.

W pierwszym spotkaniu reprezentanci Śląskiego ZPN ponieśli porażkę 1:3 z woj. Zachodniopomorskim. Z kolei drugi, zwycięski 3:0 pojedynek z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej przywrócił Ślązakom szanse na awans do gry o medale. Niestety trzeci mecz – pod wodzą pełniącego rolę kapitana zespołu w tym spotkaniu Jakuba Bierońskiego – nie powiódł się po myśli trenerów Siudy i Błońskiego. Łódzki ZPN pokonał naszą kadrę wojewódzką 3:0, dzięki czemu awansował do dalszych gier.

Bez wątpienia apetyty kadry Śląska były większe, wszak rok temu ich udziałem w Mistrzostwach Polski 14-latków padł brąz, zaś rok wcześniej w MP U13 zdobyli złoto. Tym razem ze zdobyczy medalowych cieszyły się inne zespołu.

W finale Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej pokonał 2:1 Mazowiecki ZPN, natomiast w meczy o brąz Łódzki Związek Piłki Nożnej po bezbramkowym remisie i dogrywce wygrał w rzutach karnych 4:2 z Dolnośląskim ZPN.

fot. slzpn.katowice.pl

 


Nowości

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!

Rezerwy młodzieżą stojąArchiwum