Piłkarski czwartek w Bielsku-Białej
16 czerwca 2018

W dniu inauguracji mundialu w Rosji - 14 czerwca, w Bielsku-Białej odbyła się konferencja szkoleniowa dla trenerów piłki nożnej.

Pierwsze spotkanie rosyjskiego Mundialu nie przyniosło wielkich emocji. Gospodarze turnieju gładko rozprawili się z zespołem Arabii Saudyjskiej aż 5:0, świetnie rozpoczynając bój o Mistrzostwo Świata. Większość trenerów z Bielska-Białej i okolic zasiadła przed telewizorami obserwując i analizując inauguracyjne spotkanie, jednak najpierw część z nich poświęciła czas na poszerzanie szkoleniowych horyzontów.


Okazją do tego była organizowana przez Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej konferencja dla trenerów piłki nożnej. Zagadnieniami przewodnimi były współczesne trendy szkoleniowe na przykładzie Akademii MFK Karvina i BBTS Podbeskidzie oraz formy profilaktyki urazów oraz regeneracji mięśni w młodzieżowej piłce nożnej.

Po oficjalnym otwarciu konferencji przez prezesa BOZPN Czesława Biskupa, swoje „pięć minut” otrzymali prelegenci. Wykłady rozpoczął trener Akademii BBTS Podbeskidzie Wojciech Fluder, który na przykładzie roczników młodzików (r. 2006) i juniorów młodszych (r. 2001) rozpatrywał znaczenie podań niesygnalizowanych we współczesnej piłce nożnej w wymiarze techniczno-taktycznym, przedstawiając m.in. rozwiązania techniczne, sposób tworzenia ćwiczeń praktycznych oraz wpływ zagadnienia na rozwijanie kreatywności indywidualnej młodych zawodników.

 

Dominik Chałupnik z bielskiej kliniki OrtoMed Sport, trener przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuta grup młodzieżowych BBTS Podbeskidzie zaprezentował profilaktyczne ćwiczenia stabilizacyjne w piłce nożnej oraz rolowanie jako podstawową metodę regeneracji mięśni.

Z kolei czeski model szkolenia na przykładzie Akademii MFK Karvina przedstawił trener Dawid Dylich, omawiając rozwój jednostki treningowej opartej o metodologię Coerver Coaching, znaczenie ćwiczeń otwartych w szkoleniu techniki, modyfikację ćwiczeń oraz główne punkty szkoleniowe, a także mikrocykl treningowy z uwzględnieniem odpowiedniego coachingu w aspekcie techniczno-taktycznym.

Z uwagi na zakończenie sezonu 2017/2018 wyciągnięte wnioski będą wprowadzane w życie po letniej przerwie, natomiast teraz szkoleniowcy mogą skoncentrować się na bliższej analizie rozpoczętych Mistrzostw Świata w Rosji.

 


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum