Młodzi Górale na turnieju im. J. Wyrobka
21 maja 2018

Grono młodych zawodników BBTS Podbeskidzie rywalizowało w barwach kadry podokręgu w Chorzowie w V Turnieju im. Jurka Wyrobka dla rocznika 2007.

Po raz piąty uczczono pamięć Jerzego Wyrobka – wybitnego piłkarza i trenera. Z tej okazji tradycją jest rozgrywanie w Chorzowie turnieju, w którym w rywalizacji 11-latków uczestniczy każdy z 12 podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W składzie podokręgu Bielsko-Biała znalazło się aż siedmiu graczy BBTS Podbeskidzie: Sebastian Zajac, Filip Piszczek, Kamil Pazik, Piotr Gębala, Tomasz Mędrala, Łukasz Iciek i Nikodem Tumidajski.

W pierwszym etapie rozgrywek drużyny zostały podzielone na zasadzie losowania na cztery grupy: Racibórz, Sosnowiec, Tychy w grupie A, Katowice, Lubliniec, Żywiec w grupie B, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom w grupie C i Częstochowa, Rybnik, Skoczów w grupie D. W drugim etapie, żeby rywalizacja była na podobnym poziomie, zmierzyli się mistrzowie w grupie I, wicemistrzowie w grupie II i zespoły z trzecich miejsc w grupie III.

Reprezentujący podokręg Bielsko-Biała zespół trafił do grupy II, gdzie zagrał z zespołami z Rybnika, Lublińca i Tychów. Na placu gry każdy chciał wygrać, jednak nie to było najważniejsze, co podkreślił szef Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Wszyscy jesteście zwycięzcami – powiedział prezes Henryk Kula podczas ceremonii zakończenia turnieju. - Każdy z was otrzyma taki sam medal, a najważniejsze jest to, żeby na waszych twarzach zawsze gościł uśmiech, bo pamiętajcie o tym, że gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.


PODOKRĘG BIELSKO-BIAŁA reprezentowali: Zajac, Piszczek, Mędrala, Dominiak, Babina, Zioło, Świecak, Pazik, Iciek, Zemanek, Gębala, Sznajder, Stanclik, Tumidajski. Trener Tomasz KROPIDŁO

Obszerny materiał oraz galerię zdjęć z turnieju im. Jurka Wyrobka można znaleźć na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej:
http://www.slzpn.katowice.pl/rozgrywki/dzieci-i-mlodziez/aktualnosci/1720/piaty-memorial-jurka-wyrobka

Źródło: www.slzpn.katowice.pl


Nowości

Mecz kolejki w trampkarzach

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!Archiwum