Szansa gry wyżej najlepszą motywacją
9 lutego 2018

Występująca w I lidze wojewódzkiej juniorów starszych drużyna Podbeskidzia przezimowała na 10. miejscu w tabeli, a rozgrywki wznowi już 4 marca.

Pierwszym zespołem spośród młodzieżowych drużyn Podbeskidzia, która wiosną wybiegnie na ligowe boiska będzie ekipa juniorów starszych rywalizujących w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Mateusza Gazdy po rundzie jesiennej zajmują 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów. W pierwszej części sezonu było jednak wiele momentów, które pokazują, że ich miejsce powinno być zdecydowanie wyżej.

- O tym, że w naszym zespole drzemie wysoki potencjał pokazał choćby ostatni mecz z Ruchem Chorzów, gdzie w dobrym stylu zremisowaliśmy z liderem 2:2. Niestety w trakcie trwania całej rundy duża rotacja w składzie spowodowała brak zgrania, często popełnialiśmy proste błędy w obronie, a do tego graliśmy nieskutecznie w ataku – tłumaczy trener Mateusz Gazda, którego zdaniem kilku zawodników z dobrej strony pokazało się na tle kolegów z zespołu. - Nie chcę wyróżniać kogoś szczególnie, zawodnicy wiedzą o co grają najlepsi maja szansę na grę w Centralnej Lidze Juniorów i to najlepsza motywacja – ocenia.

W chwili obecnej przygotowania do rundy wiosennej idą pełną parą. Dobiega końca obóz dochodzeniowy na obiektach w Bielsku-Białej, a przed zespołem ostatnie mecze sparingowe. - Zima jest bardzo pracowita
, a przed nami jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Musimy poprawić zaobserwowane dotychczas błędy i przyspieszyć grę. Naszym głównym celem jest jednak indywidualny rozwój najlepszych zawodników. Liga rusza bardzo wcześnie bo 4 marca, a nas czekają jeszcze mecze sparingowe z seniorskimi drużynami z Targanic, Wisły Małej i Górnikiem Brzeszcze – zapowiada szkoleniowiec.

Na inaugurację wiosny podopieczni Mateusza Gazdy zmierzą się w Chorzowie ze Stadionem Śląskim.

 

 

 


Nowości

Z Czechami remisowo

Zwycięstwo orlików w turnieju halowym

Orliki zagrały o Puchar Prezesa BBTS Podbeskidzie

XI Memoriał Alfreda Jenknera za nami

Węgierskie zgrupowanie młodzików

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!Archiwum