Gutowski awansował do „jedynki”
4 grudnia 2017

Decyzją sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Podbeskidzia czołowy junior Konrad Gutowski będzie trenował z pierwszym zespołem.

Awans do pierwszego zespołu to wynik bardzo udanej rundy Gutowskiego, który był najlepszym strzelcem juniorów Podbeskidzia w Centralnej Lidze Juniorów. Jesienią rozegrał w CLJ 16 spotkań, w których zdobył 11 bramek, w dużej mierze przyczyniając się do wysokiego miejsca zajmowanego przez Górali w ligowej tabeli.

Teraz „Gutka” czeka kolejne wyzwanie – treningi z pierwszym zespołem. To właśnie z zespołem trenera Adama Noconia rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej motor napędowy zespołu juniorów.

- Można powiedzieć, że nie jest to moje pierwsze przetarcie z jedynką. Z pierwszym zespołem treningi zacząłem, gdy trenerem był Dariusz Dźwigała, później miałem przerwę i wróciłem gdy trenerem był już Jan Kocian. W tym czasie miałem okazję być parę razy na ławce rezerwowych, natomiast debiutu nie było. Ostatnie pół roku spędziłem w CLJ i myślę, że był to bardzo dobrze spożytkowany czas. Teraz znów mam okazję trenować z pierwszym zespołem i postaram się wyciągnąć z tego maksimum. Gra jest tutaj dużo szybsza, ale myślę że dostosuję się do tego – zapowiada Konrad Gutowski.


Nowości

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

"Dobra rozgrzewka i regeneracja to podstawa"

Trenerzy Akademii szkolili się w Niemczech

Udany występ orlików w prestiżowym turnieju

Michał Batelt trenuje z I drużyną Podbeskidzia

Nasz człowiek w Barcelonie!Archiwum