Zaatakowali lidera na finiszu i wygrali ligę
2 grudnia 2017

Do samego końca - w kwestii mistrzostwa - trzymały w napięciu rozgrywki II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych, gdzie zwyciężył rocznik 2001 Podbeskidzia.

Juniorzy młodsi z rocznika 2001 zakończyli rundę świętując awans do I ligi wojewódzkiej. To dla zawodników spory sukces i szansa na grę z bardziej wymagającymi rywalami wiosną. Awans wcale jednak nie był oczywisty. Długo tabeli przewodziła Odra Wodzisław, a dopiero na samym finiszu zespół bielszczan znalazł się w fotelu lidera, zaś na zakończenie pewnie ograł właśnie wodzisławian, pieczętując mistrzostwo. - Minioną jesień oceniam na duży plus, ponieważ w tej rundzie rocznik 2001 przystępował od strony personalnej w zupełnie innym zestawieniu. Myślę, że szeroka wyrównana kadra dała nam oczekiwaną jakość – mówi trener Wojciech Fluder.

Nie oznacza to jednak, że zawodnicy mogą osiąść na laurach. - Jestem dumny z tych zawodników i tej drużyny, jednak nie wpadam w euforię ponieważ nadal widzę duże rezerwy. Szczególnie w mentalności moich zawodników, daleko nam jeszcze do tego, czego oczekuję. Wyznaję jednak zasadę ciągłej empatii, wiary i nadziei. W przypadku tej grupy nadchodząca runda będzie inicjacją, nie piłkarstwa, a męstwa. Zatracony w procesie szkolenia charakter, coraz bardziej domaga się wyjścia z głębokiego stanu przeciętności. Zapowiada się ciężka i długa zima. Będziemy tak ciężko pracować, aż w końcu każdy z moich zawodników uwierzy, w to, że może osiągnąć wszystko – zapowiada szkoleniowiec.

Wszystko po to, by wiosną być gotowym do skutecznej rywalizacji na poziomie I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych, a także być gotowym do podjęcia kolejnych wyzwań. - Cel na I ligę, to w każdym pojedynczym meczu pokazać waleczny, niezłomny charakter. Będziemy dążyć do tego, aby nadchodząca runda była tą najważniejszą z perspektywy piłkarskiego rozwoju.
 


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum