Dobra jesień drużyn młodzieżowych Podbeskidzia
29 listopada 2017

To była udana jesień dla młodzieży Podbeskidzia. Ba, można powiedzieć, że miniona runda była historyczna. I to z kilku powodów.

Bardzo udaną rundę zanotowały zespoły młodzieżowe Podbeskidzia. Narybek Górali rywalizował na wielu frontach, a kilka drużyn zapisało się szczególnie w historii klubu. Ciepły front i pozytywne efekty systematycznej i skutecznej pracy z młodzieżą w Bielsku-Białej zapoczątkował czerwcowy sukces drużyny juniorów starszych Górali.

Podopieczni trenera Pawła Łosia w dobrym stylu awansowali do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Debiutujący w zachodniej grupie szczebla centralnego juniorów starszych bielszczanie nie spoczęli na laurach i mają za sobą bardzo udaną jesień w elicie. Bo tak bez wątpienia trzeba nazwać piąte miejsce w tabeli CLJ, tym bardziej, że w obecnych rozgrywkach tylko sześć drużyn zapewni sobie utrzymanie.

Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że wśród ośmiu czołowych zespołów zachodniej grupy Centralnej Ligi Juniorów obok Podbeskidzia znajduje się siedmiu reprezentantów klubów ekstraklasy (Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, a także Górnik Zabrze).

Szerokim echem odbił się również ostatni sukces trampkarzy C1 – rocznika 2003. Prowadzony przez Łukasza Rozmusa zespół najpierw sięgnął po tytuł Mistrza Śląska, a później rozbił w barażach przedstawiciela woj. opolskiego Pomologię Prószków w dwumeczu aż 8:0, dzięki czemu awansował do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U15 (obejmującej województwa śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie), w której powalczy na wiosnę.

Awans do I ligi wojewódzkiej wywalczył zespół juniorów młodszych z rocznika 2001, zwyciężając w rozgrywkach II ligi z pięcioma punktami przewagi nad drugą Odrą Wodzisław i zdecydowanie najlepszym bilansem bramkowym  w całej lidze – 74:11. W drugiej części sezonu stanie natomiast do walki o mistrzostwo Śląska. Ligowy byt zachował natomiast rocznik 2002 i miejmy nadzieję, że wiosną włączy się do walki o czołowe lokaty w II lidze, podobnie jak dwa lata młodsi gracze z rocznika 2004.

Na poziomie I ligi wojewódzkiej dobrą rundę zanotowali młodzicy z rocznika 2005, któremu niewiele zabrakło aby znaleźć się na podium rozgrywek. Na wiosnę wśród najlepszych drużyn z naszego województwa swoje umiejętności zaprezentują również młodzicy młodsi. Rocznik 2006 w dobrym stylu zwyciężył w eliminacyjnych zmaganiach w III lidze i świętował awans do I ligi.

Cenną naukę w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodych Talentów zaliczyły z kolei drużyny Orlików. Roczniki 2007 i 2008 z tygodnia na tydzień stawiali coraz pewniejsze kroki, z powodzeniem mierząc się z najlepszymi zespołami z całego województwa w ramach powołanej wraz z początkiem września grupy „S9”.

Jak widać, jesień była dla drużyn młodzieżowych Podbeskidzia bardzo dobra. Czy wiosna może być jeszcze lepsza? Wierzymy, że dzięki codziennej sumiennej pracy właśnie tak będzie!


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum