Trampkarze w połowie drogi do CLJ U15
17 listopada 2017

Rocznik 2003 wykorzystał atut swojego boiska w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15, pokonując PLUKS Pomologię Prószków 4:0.

- Pierwszego gola strzeliliśmy już w 3 minucie gry - mówi Łukasz Rozmus, trener rocznika 2003. - Po prostopadłym podaniu Natan Wysińskiego Kacper Łukaszek w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramkarza do siatki. W 22 minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Piotra Harężlaka najlepiej pod bramką gości wyskoczył Błażej Chwaja i ustalił wynik pierwszej połowy - relacjonuje szkoleniowiec.

Po przerwie bielszczanie podwoili swój dorobek. W 45 minucie Natan Wysiński w polu karnym minął rywala i wykorzystał okazję bramkową, a w 49 minucie wynik ustalił Jakub Bieroński. W polu karnym minął trzech rywali, "położył" bramkarza i trafieniem do pustej bramki postawił pieczęć na zwycięstwie.

- Wynik mógł być wyższy - dodaje Łukasz Rozmus. - W pierwszej połowie bardzo dobrą okazję miał Kacper Łukaszek, ale główkując z 3 metrów trafił piłką w słupek. On też nie wykorzystał sytuacji sam na sam w drugiej połowie. Natomiast rywale mieli dwie okazje, z czego jedną naprawdę groźną. Z rezultatu jestem jednak zadowolony, natomiast z samej gry mniej. Widać było zdenerwowanie u zawodników. Ranga meczu. Kibice na trybunach. To wszystko sprawiło, że nie zagraliśmy tak jak potrafimy. Mam nadzieję, ze w rewanżu pokażemy się z lepszej strony, bo na razie za nami dopiero pierwsza połowa barażów. Na drugą pojedziemy w czwartek rano, zabierając całą kadrę. W protokole wpisuję 16 nazwisk, ale cała 24 zawodników, którzy tworzą ten zespół zasługuje na to, żeby wziąć udział w tym ostatnim akordzie tegorocznych rozgrywek i - wierzę w to głęboko - cieszyć się z awansu do Centralnej Ligi Juniorów U15.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Prószkowie w czwartek 23 listopada.

Galeria zdjęć ze spotkania BBTS Podbeskidzie 2003 z Pomologią Prószków dostępna pod adresem http://www.bbts.podbeskidzie.pl/galerie.php?view=22.


Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej


Nowości

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!

Rezerwy młodzieżą stojąArchiwum