I liga młodzików efektem dobrej współpracy
12 listopada 2017

W zakończonych początkiem listopada rozgrywkach III ligi młodzików D2, zawodnicy Podbeskidzia wywalczyli awans do I ligi wojewódzkiej.

Młodzi gracze Podbeskidzia z rocznika 2006 zwyciężyli w rozgrywkach III ligi młodzików D2 obejmującej podokręgi Bielsko-Biała i Tychy, dzięki czemu wiosną wystąpią w powstającej I lidze wojewódzkiej. Dobra wyniki w minionej rundzie nie były jednak priorytetem, jaki przyświecał w codziennej pracy. - Zdecydowanie celem głównym było rozwijanie indywidualności w pierwszym wymiarze gry kolektywnej. Awans jest miłym efektem ubocznym dobrego rozwoju szkoleniowego tej grupy. Zdecydowanie ten sukces był możliwy dzięki dobrej współpracy na linii rodzic-dziecko-mecz-trener. Rodzice chłopaków tego rocznika imponują kulturą osobistą i rozwiniętą świadomością. Moi zawodnicy mają duże wsparcie ze strony swoich rodziców podczas gry, a także przed czy po zawodach sportowych. To daje im komfort w kreatywnym rozwoju. Nasz rocznik jest wolny od sterowania z trybun oraz presji związanej z wynikiem – przekonuje trener Wojciech Fluder.

Pomimo że walka o czołowe lokaty w jesiennych rozgrywkach rozegrała się pomiędzy Podbeskidziem, APN GKS Tychy oraz Rekordem, młodzi Górale do każdego spotkania podchodzili z odpowiednią koncentracją, a o końcowym sukcesie zadecydowała dobra dyspozycja wszystkich zawodników i nie tylko. - Każdy mecz, bez wyjątku, był dla nas tak samo ważny. Natomiast ogromna siła tego rocznika tkwi w świadomości rodziców. Oni pozwalają się rozwijać moim podopiecznym. To dzięki nim chłopcy w trakcie meczu mogą podejmować własne decyzje. Uważam, że na szczególne pochwały zasłużył cały rocznik 2006, czyli wszyscy ludzie związani z tym rocznikiem, zawodnicy, sztab i rodzice oraz klub BBTS Podbeskidzie, który daje potężne możliwości dla rozwoju indywidualnego młodego sportowca – zapewnia szkoleniowiec.

A o co zagrają wiosną młodzi bielszczanie w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej młodzików D2? – Powalczymy o to, by radość i uśmiechy jak najczęściej gościły na twarzach naszych sympatyków, a także o szacunek innych drużyn – dodaje Wojciech Fluder.
 


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum