Dyscyplina, koncentracja i konsekwencja juniorów
21 marca 2017

Ostatni wyjazdowy pojedynek zespołu juniorów starszych zakończył się wysoką wygraną graczy Podbeskidzia. Ofiarą „Górali” padł zespół katowickiego Rozwoju.

Choć końcowy wynik spotkania w Katowicach przy ul. Zgody na to nie wskazuje, pierwsze dwa kwadranse meczu juniorów starszych Podbeskidzia miały wyrównany przebieg. Wynik spotkania otworzył Mikołaj Gibas, wykorzystując dośrodkowanie ze stałego fragmentu w wykonaniu Kacpra Gacha. Nie minęło pięć minut, a asystent przy pierwszym trafieniu wykonując rzut rożny postanowił zaskoczyć bramkarza katowiczan i umieścił piłkę w siatce uderzając bezpośrednio z narożnika boiska.

Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Damian Oczko wykorzystując dogranie Filipa Matuszczyka, a kiedy 10 minut później czwartą bramkę dla Górali zdobył Sebastian Smolarz, było już pewne, że zwycięzca tego spotkania może być tylko jeden.

Ostatnie 30 minut pojedynku z Rozwojem również należało do bielszczan. Piątą bramkę z rzutu karnego zdobył Damian Oczko, wykorzystując jedenastkę za faul na samym sobie, a w 70 minucie skompletował hat-trick, korzystając z podania Matuszczyka. Wynik spotkania na 7:0 ustalił Konrad Bukowczan po podaniu Oczki.

Nie trudno się dziwić, że wysokie zwycięstwo było sporym powodem do radości i satysfakcji dla trenera Pawła Łosia. - Mark Twain pisał, że „Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się po co”. Mamy jasny cel i dążymy do niego każdego dnia! W meczu z Rozwojem drużyna pokazała dyscyplinę, koncentrację i konsekwencję przez całe spotkanie. Gratulacje dla Zespołu i całego Sztabu - skomentował przebieg boiskowych wydarzeń szkoleniowiec po końcowym gwizdku.

KS Rozwój Katowice – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:7 (0:2)
0:1 – Mikołaj Gibas (32.), 0:2 – Kacper Gach (36. – bezpośrednio z rzutu rożnego), 0:3 – Damian Oczko (47.), 0:4 – Sebastian Smolarz (56.), 0:5 – Damian Oczko (63.), 0:6 – Damian Oczko (70.), 0:7 – Konrad Bukowczan (87.)

Skład: Felsch (70. Riabowski) - Pindera, Gibas, Powała, Kryger (70. Pawlus), Możdżonek, Smolarz, Matuszczyk (80. Kwaśny), Gach (80. Bukowczan), Oczko, Stanclik (65. Drabik). Trener Paweł Łoś