Zwycięski remis dał baraże o Centralną Ligę!
9 listopada 2017

Rocznik 2003 w niedzielę świętował mistrzostwo Śląska, ale przed graczami Podbeskidzia kolejne wyzwanie – baraże o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Wyjazdowy remis 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec zapewnił drużynie trampkarzy Podbeskidzia tytuł Mistrzów Śląska. Jak zauważa trener Łukasz Rozmus, ten wynik to ogromny sukces całej drużyny. – Chłopcy ciężko pracowali na zwycięstwo w rozgrywkach Śląskiej Ligi Trampkarza Starszego. Najważniejsze jest jednak to, że większość z nich podniosła swoje indywidualne umiejętności co miejmy nadzieję zaowocuje w kolejnych latach – ocenia szkoleniowiec.

Sukces trampkarzy Podbeskidzia jest o tyle ważny, że biorąc pod uwagę jakość prezentowaną przez ligowych rywali, zwycięstwo w rozgrywkach wcale nie było sprawą oczywistą. - W naszym województwie poziom pierwszych lig stoi na bardzo wysokim poziomie. Z dużą dozą pokory podchodziliśmy do każdego rywala. Mieliśmy okazje zagrać wiele spotkań, gdzie potrzeba było ogromnego wysiłku i całkowitego zaangażowania ze strony chłopaków, pokazania wszystkich zdobytych dotąd umiejętności na treningach. Niech na potwierdzenie moich słów będzie to, że na trzy kolejki przed końcem rozgrywek aż pięć zespołów walczyło o pierwsze miejsce – zaznacza Łukasz Rozmus.

Triumf we własnej kategorii na Śląsku to jedynie początek drogi w kierunku Centralnej Ligi Juniorów U-15, w której rywalizują najlepsze zespoły z czterech województw – Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego. - Zachodząc tak daleko na pewno chcielibyśmy powalczyć w barażach i postaramy się awansować do tych rozgrywek. Stanowiłoby to dużą nagrodę dla chłopaków za trud, który wkładają w pracę każdego dnia.

W barażach o awans do CLJ U-15 Górale zmierzą się z zespołem z województwa opolskiego – Pomologią Prószków. Będzie to dla bielszczan nieco zagadkowy rywal. - Podczas rozgrywek ligowych koncentrowaliśmy się na bieżących meczach, nie wybiegaliśmy tak daleko w przyszłość, by interesować się rywalem. Obecnie znając już barażowego przeciwnika zrobimy wszystko, by trafnie zinterpretować jego styl gry i na tej podstawie przygotować się do barażowego dwumeczu – zapewnia Rozmus.

Pierwszy barażowy pojedynek rozegra się w Bielsku-Białej w czwartek 16 listopada o godzinie 13:00 na stadionie BBOSiR, czyli popularnej Górce przy ul. Młyńskiej 52B. Rewanż odbędzie się tydzień później w Prószkowie.


Nowości

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!

Rezerwy młodzieżą stojąArchiwum