CLJ: TSP - Zagłębie Lubin 1:0
25 października 2017

W środowe przedpołudnie przy pełnych trybunach stadionu na "Górce" Podbeskidzie podejmowało w Centralnej Lidze Juniorów zespół Zagłębia Lubin.

W pierwszej odsłonie to gracze Podbeskidzia byli stroną, która była bliżej zdobycia gola. Dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Drabik, Bukowczan i Stanclik, na co przyjezdni odpowiedzieli bardzo groźnym uderzeniem z dystansu, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką.

Decydująca o losach spotkania akcja rozegrała się w 59. minucie. Po faulu na Gutowskim w bocznym sektorze piłkę w pole karne dorzucił Możdożnek, w zamieszaniu do główki wyskoczył Matysiak, który został sfaulowany, a arbiter nie miał wątpliwości dyktując rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Możdżonek.
 
Czas pracował na korzyść bielszczan, ale to właśnie oni tworzyli kolejne okazje strzeleckie, a nie dążące do wyrównania Zagłębie. Blisko podwyższenia rezultatu po strzałach głową byli Stanclik i Matysiak. W odpowiedzi szczęście dopisało Riabowskiemu i jego kolegom z zespołu, kiedy uderzona mocno piłka przeszła wzdłuż bramki.

W końcówce łupem Górali mogły paść kolejne gole, ale dobrych okazji nie wykorzystali wprowadzeni do gry Caputa i Bury, co nie zmienia to faktu, że podopieczni Pawła Łosia ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności, w tym uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego BBTS zdobyli cenne trzy punkty. Dzięki temu wyprzedzili w tabeli Centralnej Ligi Juniorów zespół Zagłębia Lubin i awansowali na 4. miejsce!

12. kolejka Centralnej Ligi Juniorów:
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
Bramka: Emil Możdżonek (59. karny)

Skład: P. Riabowski – Kołat, Przygocki, Pawlus, Matysiak, Możdżonek, Bukowczan, Sieracki, Gutowski, Drabik (83. Caputa), Stanclik (71. Bury). Trener Paweł Łoś

 


Nowości

Z Czechami remisowo

Zwycięstwo orlików w turnieju halowym

Orliki zagrały o Puchar Prezesa BBTS Podbeskidzie

XI Memoriał Alfreda Jenknera za nami

Węgierskie zgrupowanie młodzików

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!Archiwum