Młode Talenty zagrały w strugach deszczu
24 października 2017

Padający w niedzielę w Bielsku-Białej deszcz nie przeszkodził zawodnikom z rocznika 2007 w rozegraniu turnieju w ramach Śląskiej Ligi Młodych Talentów.

Przed dwoma tygodniami stadion BBOSiR przy ulicy Młyńskiej w Bielsku-Białej, czyli popularna „Górce” był areną zmagań zespołów z rocznika 2008, a tym razem na placu gry zameldowali się zawodnicy z rocznika 2007. Na zaproszenie BBTS Podbeskidzie zagrały zespoły Rekordu Bielsko-Biała, APN GKS Tychy, Rakowa Częstochowa, Górnika Zabrze, Piasta Gliwice i Stadionu Śląskiego Chorzów.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – w szczególności padającego deszczu, młodzi piłkarze w każdym ze spotkań pokazali ogromną wolę walki. Mecze obfitowały w mnóstwo emocji, ciekawych zagrań i zwrotów akcji, a na końcu wygrani byli wszyscy uczestnicy.

W myśl zasad, według których toczy się rywalizacja w Śląskiej Lidze Młodych Talentów wyniki schodzą na dalszy plan. Rezultaty spotkań nie są notowane, zaś istotą sprawy jest rozwój młodych piłkarzy, którzy poprzez grę z rówieśnikami zbierają bezcenne doświadczenia, mające procentować na przyszłość. - Pomijając punktację i notowanie wyników staramy się odciągnąć uwagę dzieciaków, a także ich rodziców od końcowego rezultatu – mówią zgodnie trenerzy zespołów występujących w rozgrywkach.

Podczas tych zmagań oprócz postępów w grze, młodzi piłkarze kształtują w sobie odpowiedzialność – zawody nie są prowadzone przez sędziów, a o ich przebiegu i decyzjach w wielu sytuacjach decydują oni sami, ucząc się gry fair play.

Prowadzona przez powstałą w naszym województwie grupę „S9” Śląska Liga Młodych Talentów ma zapewnić zawodnikom z kategorii od U7 do U10 wiodących klubów z województwa śląskiego  regularną rywalizację na najwyższym poziomie.

Zdjęcia z turnieju Śląskiej Ligi Młodych Talentów w roczniku 2007 można obejrzeć w galerii: http://www.bbts.podbeskidzie.pl/galerie.php?view=17.


Nowości

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycje

Rekrutacja do Akademii

Trwa rekrutacja do 3 klasy szkoły podstawowejArchiwum