Śląska Liga Młodych Talentów na "Górce"
9 października 2017

Tym razem Śląska Liga Młodych Talentów „S9” zawitała do Bielska-Białej na „Górkę”, gdzie na zaproszenie BBTS Podbeskidzie rywalizował rocznik 2008.

Zainaugurowana przed miesiącem rywalizacja najmłodszych przedstawicieli śląskich klubów – od U7 do U10 z udziałem śląskich drużyn tym razem zawitała do Bielska-Białej na popularną „Górkę”. Oprócz BBTS Podbeskidzie, który w niedzielę wystąpił w roli gospodarza i organizatora Śląskiej Ligi Młodych Talentów „S9” w roczniku 2008, swoje umiejętności zaprezentowali również gracze Rekordu Bielsko-Biała, APN GKS Tychy, Rakowa Częstochowa, Górnika Zabrze i Rozwoju Katowice.

W ramach rywalizacji roczników od 2010 do 2007 śląskie zespoły spotykają się regularnie, a wyniki schodzą na dalszy plan. Rezultaty spotkań nie są notowane, zaś istotą sprawy jest rozwój młodych piłkarzy, którzy poprzez grę z rówieśnikami zbierają bezcenne doświadczenia, mające procentować na przyszłość. – Pomijając punktację i skrzętne notowanie wyników staramy się odciągnąć uwagę dzieciaków, a także ich rodziców od końcowego rezultatu. Rzeczą naturalną jest chęć zwyciężania towarzysząca tej rywalizacji, bo każdy wychodząc na boisko chce wygrywać,  ale nie trzeba jej dodatkowo potęgować. Sami trenerzy mogą zaś skupić się na egzekwowaniu w grze nauczanych elementów i realizacji przez zawodników poszczególnych założeń - mówi trener Dariusz Drewniak z BBTS Podbeskidzie, pełniący rolę organizatora bielskiej odsłony „S9”.

Spora odpowiedzialność w tych rozgrywkach spoczywa na barkach samych zawodników, którzy oprócz gry muszą skupić się również na przebiegu rywalizacji w duchu fair-play. – Spotkania Śląskiej Ligi Młodych Talentów nie są prowadzone przez sędziów, dzięki czemu młodzi zawodnicy uczą się odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji, w której wynik nie jest najistotniejszą kwestią. Ma to na celu budowanie świadomości oraz postawy fair-play zarówno wśród zawodników, jak i rodziców oraz trenerów – dodaje Drewniak.

Przypomnijmy, że projekt Śląskiej Ligi Młodych Talentów „S9” z udziałem dziewięciu klubów z województwa śląskiego: Piasta Gliwice, APN GKS Tychy, BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnika Zabrze, Rekordu Bielsko-Biała, Stadionu Śląskiego Chorzów, Rakowa Częstochowa, GKS-u Katowice i Rozwoju Katowice został powołany do życia w odpowiedzi na powstanie grupy B6 w rocznikach 2006 i 2007, w ramach której rywalizują akademie Lecha Poznań, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Lechii Gdańsk oraz Jagiellonii Białystok. – Dzięki temu zawodnicy śląskich zespołów mogą rywalizować regularnie na jak najwyższym poziomie – zapewnia szkoleniowiec.

Galerię zdjęć z turnieju rocznika 2008 można obejrzeć tutaj: http://www.bbts.podbeskidzie.pl/galerie.php?view=15.


Nowości

Rozkład jazdy – 17-18 sierpnia

Jakub Bieroński po debiucie w seniorach

IV liga - wygrana w Wilczy

Ligowa inauguracja młodzieży

Oficjalnie: BBTS poprowadzi rezerwy TSP

IV liga zamiast CLJ U19Archiwum