Kadra Polski U15 – Kadra Śląska 1:3
20 września 2017

We wtorek w Gutowie Małym odbył się mecz kadry Polski U-15 z rówieśniczą kadrą Śląska. W tym spotkaniu zagrało trzech graczy Podbeskidzia.

Do tej pory obserwowaliśmy wszelkie poczynania kadry województwa śląskiego, w których regularnie pojawiała się grupa zawodników naszego klubu. Tym razem na pojedynek reprezentantów Śląska patrzyliśmy jednak szczególnie wnikliwie. Choć wtorkowe spotkanie przeciwko drużynie narodowej U-15 prowadzonej przez Marcina Dornę było starciem sparingowym, smaczku dodawał mu występ z orzełkiem na piersi wychowanka naszego klubu, Jakuba Bierońskiego. Przeciwko stałym bywalcom kadry wojewódzkiej – Michałowi Kralczyńskiemu i Kacprowi Mazurowi wystąpił zatem ich klubowy kolega.

Bieroński, który na zgrupowaniu kadry przebywa od poniedziałku 18 września, w biało-czerwonych barwach rozegrał  40 minut, rozpoczynając mecz w pierwszym składzie na pozycji środkowego pomocnika i za swoją postawę zyskał pozytywne recenzje.

Z kolei Kralczyński grający w tym spotkaniu na pozycji defensywnego pomocnika również pokazał się z dobrej strony – zanotował nawet asystę w pierwszej połowie. Niestety swój udział w meczu zakończył z powodu urazu w 30 minucie gry. Mazur pojawił się na boisku na ostatnie 30 minut spotkania i również zapisał na swoim koncie asystę.

Rozgrywany w Gutowie Małym mecz kadry Polski U15 z kadrą Śląska zakończył się wynikiem 1:3 (1:1). Kolejne spotkanie sparingowe kadra Polski z Jakubem Bierońskim w składzie rozegra w czwartek. Rywalem będzie kadra województwa łódzkiego.


Nowości

Z Czechami remisowo

Zwycięstwo orlików w turnieju halowym

Orliki zagrały o Puchar Prezesa BBTS Podbeskidzie

XI Memoriał Alfreda Jenknera za nami

Węgierskie zgrupowanie młodzików

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!Archiwum