CLJ: Góralski charakter mimo porażki
13 września 2017

Nie udało się Góralom pokonać Pogoni Szczecin. Co na temat spotkania 6. Kolejki CLJ z drużyną wicemistrza Polski sądzi trener Paweł Łoś?

Po pięciu spotkaniach bez porażki Górale w starciu z Pogonią Szczecin po raz pierwszy w rozgrywkach CLJ schodzili z boiska jako przegrani. Mimo wyniku 1:3 na korzyść gości trener juniorów starszych Podbeskidzia, Paweł Łoś chwali swój zespół. - Mieliśmy plan na to spotkanie i uważam, że był przez chłopaków dobrze realizowany, jednak zdrzemnęliśmy się jeśli chodzi o kwestię traconych bramek. Szkoda, bo do momentu straty pierwszego gola to my stwarzaliśmy tak naprawdę sytuacje podbramkowe – ocenia szkoleniowiec.

Pomimo niekorzystnego przebiegu spotkania i prowadzenia przez Portowców 3:0, bielszczanie nie zrezygnowali z walki i do końcowych minut starali się ugrać jak najkorzystniejszy rezultat. - Mieliśmy swoje sytuacje i szukaliśmy szans do samego końca. Dziękuję chłopakom za to, że walczyli do ostatniej minuty, pokazali góralski charakter. Niestety dziś się nie udało – dodaje Łoś.

Porażka po walce z zespołem, który w ubiegłym sezonie zdobył tytuł wicemistrza Polski z pewnością nie przynosi Góralom ujmy. Wręcz przeciwnie, to spotkanie może stanowić świetny materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków. - Z całym szacunkiem podchodziliśmy do tego meczu i przeciwnika. Myślę, że nasz dzisiejszy rywal był najlepszym spośród tych, z którymi do tej pory się mierzyliśmy. Na ten moment Pogoń jest lepszym zespołem, ale przyjmujemy to i pracujemy dalej. Teraz przeanalizujemy spotkanie i zobaczymy co stało się przy tych trzech bramkach – mówi Paweł Łoś.

Źródło: tspodbeskidzie.pl / własne