CLJ: Wicemistrz zbyt mocny
11 września 2017

Juniorzy Podbeskidzia przystąpili do meczu z Pogonią Szczecin jako wicelider tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Wicemistrz Polski okazał się lepszy od bielszczan.

Starcie lidera Centralnej Ligi Juniorów – Podbeskidzia Bielsko-Biała, z zajmującym trzecie miejsce w ligowej tabeli zespołem Pogoni Szczecin piastującym tytuł wicemistrza Polski, zapowiadało się na prawdziwy mecz na szczycie, tym bardziej, że żaden z tych zespołów nie zaznał jeszcze w tym sezonie smaku porażki.

Po bardzo wyrównanym początku spotkania, gdzie bielszczanie musieli sprostać agresywnie i wysoko broniącemu zespołowi Pogoni  to właśnie przyjezdni jako pierwsi stworzyli dogodną sytuację strzelecką, na którą strzałem z dystansu odpowiedział Konrad Gutowski. W kolejnych minutach na wysokości zadania stawał Patryk Riabowski, kilkakrotnie broniąc groźne uderzenia Portowców. W odpowiedzi po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Gutowski, który szarżował prawym skrzydłem, jednak jego dogrania nie zdołał wykorzystać Patryk Drabik.

Co nie udało się Góralom, w 30. minucie uczynili goście ze Szczecina, zamieniając dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Adrian Benedyczak i z piątego metra wpakował piłkę do siatki. Mimo tego podopieczni Pawła Łosia nie zamierzali odpuścić i jeszcze przed przerwą poszukali swojej szansy. W 41. minucie po raz kolejny uaktywnił się popularny „Gutek”, który ruszył prawym skrzydłem, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę jak na tacy Drabikowi, a ten chybił z bliskiej odległości, nie trafiając choćby w światło bramki.

O wyższości Pogoni zadecydował początek drugiej odsłony. W 54 minucie na listę strzelców wpisał się Aron Stasiak, podwyższając wynik meczu na 2:0, a zaledwie pięć minut później trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Oskar Furst i trudno było myśleć o korzystnym rezultacie. Mimo tego Górale walczyli do końca i w 87. minucie zagranie Daniela Stanclika strzałem z bliskiej odległości na gola zamienił Jakub Caputa.

Wicemistrz Polski pokazał w Bielsku-Białej swoją wyższość, dzięki czemu odniósł piąte zwycięstwo w sezonie i z kompletem 15 punktów jest drugi w tabeli. Lideruje Śląsk Wrocław, jednak szczecinianie mają jeden mecz rozegrany mniej. Po sześciu kolejkach Górale z dorobkiem 13 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli CLJ.